Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Krzesimir Dębski

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Kompozytor, a także: dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny.
Studiował kompozycję w Poznańskiej Akademii Muzycznej u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. Po studiach, jako lider jazzowego zespołu String Connection koncertował od roku 1980 w całej niemal Europie, a także w USA i Kanadzie.

Jest laureatem I nagrody Swiatowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii (1983) oraz Nagrody im. St.Wyspiańskiego (1985).

W latach osiemdziesiątych, w ankietach magazynu „Jazz Forum” wielokrotnie zdobywał tytuł „Najlepszego Skrzypka”, „Najlepszego Kompozytora” oraz „Najlepszego Aranżera Roku”. W roku 1985 znalazł się na liście dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych amerykańskiego pisma „Down Beat”.

Zdobył równiez wiele nagrod w konkursach radiowych i płytowych. Uczestniczył w festiwalach w Reno (USA), Paryżu, Norymberdze, Helsinkach, Hadze, Montrealu, Konsbergu, Baden-Baden. Nagrał ponad 30 albumow ze swoimi kompozycjami dla wielu wytwórni płytowych.

Od 1986 roku Krzesimir Dębski ograniczył działalność koncertową, poświecając się głównie poważnej tworczości kompozytorskiej.Twórczość ta jest próbą syntezy szeroko pojętej muzyki współczesnej. W ostatnich latach skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych, m. in.: 2 symfonie, operę, 4 oratoria, utwory religijne, 11 koncertow instrumentalnych. Jest laureatem wielu konkursów kompozytorskich, m.in.: konkursu z okazji 25-lcia Festiwalu „Poznańska Wiosna Muzyczna”, i nagrody Premiera za Twórczość dla Dzieci.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

5 584słuchaczy w sumie
381 797scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez