Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Katy Perry

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Katy Perry (prawdziwe nazwisko - Katheryn Elizabeth Hudson, ur. 25.10.1984 w Santa Barbara, w stanie Kalifornia) to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, producentka i gitarzystka. Jej ojciec jest pastorem, więc wychowała się na muzyce gospel.

W 2001 roku wydała swój debiutancki album, pt. „Katy Hudson”. Był on utrzymany w stylu gospel. W 2007 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Capitol i zaczęła pracę nad drugim albumem, który zatytułowała „One Of The Boys”. Pierwszym singlem został utwór „I Kissed a Girl”, który dotarł do 1 miejsca list sprzedaży w ponad dwudziestu krajach, między innymi w USA, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Z krążka pochodzi też hit „Hot n Cold” oraz pozostałe single „Waking Up in Vegas” i „Thinking of You”.

Przed wydaniem swojego kolejnego albumu, wzięła gościnny udział w utworach „Starstrukk” 3OH!3 i „If We Ever Meet Again” Timbalanda.

W 2010 roku odbyła się premiera krążka „Teenage Dream”. Promowany przez duet ze Snoop Doggiem album dostał się do miejsca 1. m.in. w USA. Pozostałe single z albumu, czyli „Teenage Dream”, „Firework”, „E.T.” i „Last Friday Night (T.G.I.F.)” osiągnęły pozycje szczytową w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu Perry wyrównała rekord Micheala Jacksona. Ostatnim utworem promocyjnym zostało „The One That Got Away”.

Reedycja poprzedniego albumu - „Teenage Dream: The Complete Confection” pojawiła się w 2012 roku. Wydawnictwo zostało promowane przez przebój numer jeden „Part Of Me” oraz „Wide Awake”, prenominowane do Oscara.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

3 436 706słuchaczy w sumie
114 339 190scrobbli w sumie
#34 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez