Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Kate Nash

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Kate Nash (ur. 6 lipca 1987) jest angielską wokalistką. Sama pisze teksty piosenek i układa do nich muzykę. Jest ceniona za swój specyficzny londyński akcent i humorystyczne teksty piosenek. Na początku swojej muzycznej kariery umieszczała piosenki na portalu MySpace, co dało jej niewiarygodną popularność wśród brytyjskich internautów. Wkrótce po ukazaniu się się pierwszych utworów artystka podpisała kontrakt z niezależną wytwórnią Moshi Moshi Records, która wydała jej pierwszy singiel - „Caroline’s a Victim” w limitowanym wydaniu, które ograniczyło się do jedynie 1000 egzemplarzy. Drugą piosenką na tym singlu był utwór „Birds”. Niedługo potem Kate podpisała kontrakt z wytwórnią Fiction, która jest częścią koncernu Polydor. W czerwcu 2007 został wydany drugi singiel Nash „Foundations”, który stał się hitem w Wielkiej Brytanii. Miesiąc później ukazał się album artystki „Made of Bricks”. W pierwszym tygodniu sprzedaży zajął pierwsze miejsce na brytyjskiej top liście i utrzymywał się na niej przez kilkanaście tygodni.

Drugi solowy album Kate zatytułowany „My Best Friend Is You”, na którym znajduje się 14 premierowych utworów, został wydany 19 kwietnia 2010 roku. Pierwszym singlem z drugiej płyty została piosenka „Do-Wah-Doo”.

1 kwietnia 2009, Kate przyłączyła się do protestu przeciwko wysyłaniu G20 wewnątrz ‘Bank of England’ w Londynie. Kate jest także w długoterminowym związku z Ryanem Jarmanem - wokalistą i gitarzystą zespołu The Cribs.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

1 182 573słuchaczy w sumie
31 702 284scrobble w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez