Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Katarzyna Groniec

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Katarzyna Groniec jest urodzoną 22 lutego 1972 roku w Zabrzu piosenkarką i aktorką.
Pisze, komponuje, występuje na deskach teatru. W 1988 roku, na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu, zdobyła główną nagrodę. Dała się poznać szerszej publiczności dzięki współpracy z Teatrem Studio Buffo, występując w musicalach i spektaklach: Metro, Do grającej szafy grosik wrzuć, Grosik II, Obok nas, Tyle miłości, Nie opuszczaj mnie…, Przeżyj to sam. Pracowała też w Teatrze Ateneum (Trzy razy Piaf), Teatrze Muzycznym Roma (Cohen, Piotruś Pan), Teatrze Capitol (Opera za trzy grosze). Od 2009 roku wciela się w rolę Brendy, w musicalu Bagdad Cafe, w Teatrze Polonia.

We wrześniu 2000 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Mężczyźni”, której producentem był Grzegorz Ciechowski. Kolejny album to „Poste restante” składający się z trzech części. Pierwsza zawierała piosenki kabaretowe i filmowe z lat 30. XX wieku. Utwory premierowe części drugiej to sześć melancholijnych piosenek o miłości. W części trzeciej znalazły się utwory Astora Piazzolli w przekładzie Marcina Sosnowskiego oraz romans Aleksandra Wertyńskiego ze słowami Jonasza Kofty. Inspiracją dla całego projektu była piosenka Ewy Demarczyk („Jaki śmieszny jesteś pod oknem”).

„Emigrantka”, płyta z kompozycjami Piotra Dziubka i, m.in., tekstami Groniec, została wydana w 2004 roku. Trzy lata później, w 2007, ukazały się „Przypadki” - dzieło całkowicie autorskie. Punktem wyjścia był dekalog, uaktualniony i przełożony na współczesny język. W 2008 Kasia zdecydowała się na płytę koncertową, „Na żywo”, gdzie śpiewa m.in. piosenki Jacqesa Brela, Kurta Weila, Nicka Cave’a i Mariana Hemara.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

17 052słuchaczy w sumie
693 530scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez