Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Kamil Bednarek

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Kamil Bednarek (ur. 10 maja 1991 w Brzegu), znany również jako MaccaBraa – polski wokalista reggae, kompozytor, autor tekstów i instrumentalista. W latach 2008–2012 wokalista formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku zespołu sygnowanego jego nazwiskiem.

W 2008 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół Star Guard Muffin, który zadebiutował poprzedzając występ EastWest Rockers. Rok później, po kilku wygranych przeglądach muzycznych, ukazał się debiutancki minialbum formacji „Ziemia Obiecana”. Materiał został wydany samodzielnie przez zespół.

W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu „Mam talent!”, emitowanego przez stację telewizyjną TVN. Na castingu zaprezentował piosenkę „I” z repertuaru Kurta Nilsena. Jednogłośnie przeszedł do kolejnego etapu, na którym zaśpiewał „Tears in Heaven” Erica Claptona. Głosami telewidzów awansował do finału. Po finałowym wykonaniu „Is This Love” Boba Marleya, zajął 2 miejsce.

W listopadzie razem z zespołem wydał debiutancką płytę „Szanuj”. W kwietniu 2011 roku grupa pojechała na Jamajkę. Efektem podróży był zarejestrowany w studiu Tuff Gong w Kingston minialbum „Jamaican Trip”, wydany w czerwcu. W tym samym roku zespół wystąpił na XLVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaprezentował przebój Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”.

Na początku 2012 roku wokalista wziął udział w programie telewizyjnym „Bitwa na głosy”, emitowanym przez stację telewizyjną TVP2.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

13 486słuchaczy w sumie
357 240scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez