Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Kabaret pod Wyrwigroszem

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Kabaret Pod Wyrwigroszem powstał w październiku 1990 roku, z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Początkowo grupa nosiła nazwę Somgorsi (obecną nazwę kabaret przyjął po reaktywacji w 1994 roku).

http://www.kabaret.pl/

W jednym z pierwszych autorskich programów, pod tytułem „Szarlatanów nikt nie kocha”, poruszone zostały tematy, o których nikt inny wcześniej nie ośmielił się mówić. Na warsztat wzięte zostały sex-shopy, powstały wówczas Teleekspress, kandydat na prezydenta Stanisław Tymiński oraz nauki przedmałżeńskie.

Kabaret wystąpił kilkanaście razy gościnnie na scenie Teatru STU. Rok 1997, okazał się rokiem przełomowym. Udział w Benefisie Iwony Bielskiej i jego kilkukrotna emisja na antenie TVP 2 i TV Polonia sprawiły, że kabaret pod Wyrwigroszem zaczęła rozpoznawać cała Polska. Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując „Między Bugiem a prawdą” - cykl słuchowisk satyrycznych o sympatycznej rodzinie z Kresów.


Obecny skład kabaretu tworzą:

Beata Rybarska
Łukasz Rybarski
Maurycy Polaski
Andrzej Kozłowski
Tomasz Olbratowski.


Niegdyś do kabaretu należeli także:

Barbara Krasińska
Aneta Kosowska
Aldona Jankowska
Krzysztof Stawowy
Wojciech Szawul
Andrzej Jurczyński
Kajetan Wolniewicz


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kabaret_pod_Wyrwigroszem

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

530słuchaczy w sumie
3 880scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez