Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Jarun

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Jarun rozpoczął swoje istnienie w 2008 r., jako jednoosobowy projekt gitarzysty, ukrywającego się pod pseudonimem Zagreus. Początkowo wykonywał muzykę bardzo mocno zainspirowaną szeroko pojętym folkiem, z wykorzystaniem tradycyjnych, ludowych instrumentów itp., jednak z czasem te elementy w jego twórczości zaczęły ulegać redukcji.
Po różnorakich perturbacjach, pod koniec 2010 r. projekt diametralnie odmienił swoje oblicze stając się pełnowymiarowym zespołem. Do Zagreusa dołączyli kolejno, gitarzysta – Rolsen, znany z krakowskiego, death metalowego Formosus, wokalista – Meph, oraz młody, utalentowany perkusista z sądeckiej, również death metalowej, kapeli Pneumatic Frost – Radoslav.
Po okresie intensywnych prób zespół wszedł w końcu do sądeckiego NS Studio, by pod czujnym okiem Piotra „Armii” Pietrzaka, zarejestrować swój debiutancki album. Proces nagrywania był dosyć długi i obfitował w przygody, ale ostateczny rezultat okazał się nad wyraz satysfakcjonujący. W sesji nagraniowej wziął gościnny udział Mateusz „Mateo” Kotkowski z zespołu Emergency Pilots, jako że w tym okresie Jarun nie dysponował jeszcze stałym basistą. Dopiero w lutym 2012 roku stanowisko to objął Radogost.
Debiutancki album, zatytułowany „Wziemiozstąpienie” ukazał się oficjalnie 28 wrześnie 2012 r. z miejsca zyskując sobie przychylność słuchaczy i zgarniając świetne recenzje.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

838słuchaczy w sumie
27 680scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez