Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Janusz Gniatkowski

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Janusz Gniatkowski
ur. 6 czerwca 1928 we Lwowie
zm. 23 lipca 2011 w Poraju

Piosenkarz, którego nazwisko znajdziemy w każdej encyklopedii muzycznej. Rozpoczął swoją karierę w Polskim Radiu w Katowicach. Był największym idolem publiczności swoich czasów. Stopień jego popularności wyprzedzał epokę. Już w latach 50-tych wypełniał stadiony. Był porównywany do największych piosenkarzy świata, nazywany Wielkim Gniadym, Valentinem polskiej piosenki, bożyszczem kobiet. Charakteryzował go niepowtarzalny, ciepły, o wspaniałej barwie głos, niezwykła plastyczność i łatwość operowania dźwiękiem, ogromny urok osobisty, elegancja i fascynująca osobowość estradowa. To wszystko sprawiło, że kilka dziesięcioleci spędził na estradach Polski i świata. Przez wiele lat odsunięty od rynku fonograficznego, radia i telewizji nie stracił na popularności. Jeszcze w drugiej połowie lat 80-tych grał 300 koncertów rocznie.
Ukochany przez publiczność zapełniał sale koncertowe do 1991 roku, kiedy to uległ tragicznemu wypadkowi. Od tego czasu mieszka w Poraju. Jego piosenki melodyjne, proste, mówiące o miłości i codziennym życiu odzwierciedlały ducha tych niełatwych, wciąż zmieniających się czasów, w których przyszło mu śpiewać. Niosą je ze sobą słowa piosenek jak Apasjonata „wspomnienia dawnych dni”.

W dniach 15-16 września 2007 r. odbył się I Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego, w którym również sam artysta brał udział. W dniach 13-14 września 2008 miał miejsce II Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego, podczas którego mogliśmy znów także podziwiać śpiewającego Janusza Gniatkowskiego.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

984słuchaczy w sumie
7 229scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez