Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Izrael

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Izrael to fundament polskiej sceny mieszanki rocka i reggae. Powstała w Warszawie w 1983 roku grupa stała się inspiracją dla całej rzeszy muzyków. Zespół stał się synonimem zarówno zaangażowanego przekazu w polskiej muzyce korzeni, jak i interesujących poszukiwań muzycznych na bazie reggae. Ich album „1991” uważany jest za jedno ze szczytowych, wyprzedzających swój czas dokonań w historii polskiej muzyki.

Po rozpadzie w 1995 roku pierwszy koncert po reaktywacji zagrali na Ostróda Reggae Festiwal 2006 i od tamtej pory z sukcesem kontynuują swoją działalność. Album „Dża Ludzie” (2008) zrealizowany został przez legendarnego dubmastera - Mad Professora oraz jego syna Joe w ich studio Ariwa w Londynie. Najnowszą produkcją z obozu Izrael jest dubowa interpretacja „Dża Ludzie” - „Izrael Meets Mad Professor & Joe Ariwa” (2010).
Zespół Izrael powstał w marcu 1983 w Warszawie. Został założony przez znanych już muzyków polskiego undergroundu muzycznego: Roberta Brylewskiego (Kryzys; Brygada Kryzys) i Pawła Kelnera Rozwadowskiego (Deuter). Robert: „12rael był konsekwencją powolnego wygasania Brygady Kryzys. Ostatnie próby Brygady odbywały się w trzyosobowym składzie: Kelner, Tomek Lipiński & ja. Nikt więcej się nie uchował. To był koniec 1982 roku, ciężkie czasy. Przejściowym składem był zespół Aurora. Zamiast wokali były zarejestrowane gadki milicjantów z radiowozu i do tego graliśmy muzykę. W pewnym momencie Tomek odłożył gitarę i powiedział, że rezygnuje, że więcej nie przyjdzie na próbę…”

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

147 291słuchaczy w sumie
1 727 277scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez