Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Irydion

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Polski zespół rock-metalowy pochodzący z Brzegu, grający muzykę tożsamościową. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty - „Credo”, oraz „44!”. Zespół nagrał ponadto remake znanej piosenki Czerwonych Gitar pt. „Biały krzyż”, który umieszczony został na specjalnej składance wyprodukowanej w hołdzie NSZ.

Muzyka grana przez Irydion ma charakterystyczne ciężkie, melodyjne brzmienie oscylujące na pograniczu rocka i heavy thrash metalu. Utwory zespołu obfitują w ciekawą kompozycje i błyskotliwe rozwiązania melodyczne. Na uwagę zasługuje zarówno doskonała technicznie gitara rytmiczna, jak i szybkie melodyjne solówki. Wokal charakteryzuje się dynamizmem i pozbawiony jest jakiekogolwiek fałszu.

Teksty piosenek Irydionu nawiązują głównie do tematyki katolickiej, narodowościowej, antykorupcyjnej, jak i historycznej.

Skład: Krzysztof (gitara, teksty, wokal), Kędzior (wokal), Maestro, Behemo

Dyskografia:

Credo (2003)
44! (2011)

Ciekawostki:

Na płycie „Credo”, z powodu braku perkusisty w składzie zespołu (były perkusista, brat Krzysztofa zmarł) użyto automatu perkusyjnego.

Wideo

Trend słuchacza

1 280słuchaczy w sumie
69 841scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez