Biografia

Heavens - był to indie rock’owy, post-punk’owy zespół, side-project, składający sie z gitarzysty i wokalisty „Alkaline Trio” Matt’a Skiby oraz basisty zespołu „F-Minus” Josiah’ana Steinbrick’a.Duet podpisał kontrakt z Epitaph Records i wydał swój debiutancki album „Patent Pending” 12 września 2006 roku.

Skiba: „Oboje jesteśmy muzycznymi frajerami” Skiba tłumaczy. „Pewnego dnia obaj słuchaliśmy muzyki i Joe wyciągnął kasetę na której miał nagrane swoje utwory instrumentalne. Nawet bez słów mogłem powiedzieć, że były to niesamowite piosenki i powiedziałem, że powinniśmy zacząć pisać razem. Miałem szesnaście utwór w moim pokoju, które były przeznaczone na nowe demo Alkaline Trio, i od kiedy zakochałem się w piosenkach Joe’go, myślałem, mógłbym napisać słowa do tych piosenek tak łatwo. „


Jesień 2006 roku spędzili grając w UK oraz na wybranych event’ach po USA wraz z zespołem „Darker My Love”.

Według wywiadu z Matt’em Skiba z dnia 11 lipca 2008 r., „istnieje możliwość kolejnego krążka Heavens, która zostanie udostępniona za darmo w internecie”

W dniu 19 listopada 2008 r., Josiah umieścił ich cover Joy Division „Love Will Tear Us Apart” na MySpace „Heavens”.

30 grudnia 2008 r., zostało potwierdzone przez Steinbrick’a że Heavens został rozwiązany. W oświadczeniu wydanym przez biuletyn MySpace, Jon stwierdził: „To nie jest już na stronia Heavens. Przykro nam, że po prostu tak sprawy się potoczyły. Matt nadal będą robić rzeczy dla Alkaline Trio i ostatnio słyszałem że tworzy on wspaniały solowy album. Nie jestem rzeczywiście pozytywnie nastawiony aktualnie, ale jestem pewien, że będzie on wspaniały „


Dyskografia:

Heavens - Patent Pending (12 września 2006r.)

Skład:
Matt Skiba - wokal, syntezator
Josiah Steinbrick - gitaraEdytowana przez Novacaine_Im_OK dnia 28 V 2011, 8:25

Cała zawartość tej strony pochodząca od użytkowników jest dostępna zgodnie z warunkami Creative Commons Attribution/Share-Alike License.
Tekst może być również dostępny zgodnie z warunkami licencji wolnej dokumentacji GNU.

Fakty

Wygenerowano na podstawie faktów oznaczonych w wiki.

Brak danych na temat tego wykonawcy

Oglądasz wersję nr 3. Zobacz starsze wersje, lub dyskutuj na temat tego opisu wiki.

Możesz także zobaczyć listę wszystkich ostatnich zmian wiki lub wiki polecane dla Ciebie.

Więcej informacji

Z innych źródeł.

Linki
Członkowie zespołu
Wytwórnie