Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Guns N' Roses

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Guns N’ Roses – amerykańska grupa hard rockowa powstała w 1985 z połączenia dwóch zespołów - L.A. Guns i Hollywood Rose (Axl Rose, Izzy Stradlin). Później do zespołu dołączył basista Duff McKagan, a na końcu jego koledzy, Slash i Steven Adler. Zespół znany jest ze swego charakterystycznego brzmienia, w którym dominują melodyjne duety gitar elektrycznych Slasha i Izzy’ego Stradlina oraz skrzeczącego, bardzo charakterystycznego głosu Axla Rose. Na swoim koncie ma również szereg chwytających za serce ballad rockowych.

Grupa była istotnym „kamieniem milowym” na długiej drodze historii rockowej rebelii. Uzyskała, całkiem zresztą zasłużenie, miano Bad Boys (a także The Most Dangerous Band In The World) końca lat 80. Rozpoczynając swą działalność, miała spore trudności w przebiciu się na rynku. Jednak nieustanne koncertowanie w końcu wyrobiło grupę fanów, wystarczającą do pokonania inercji rynku muzycznego. Od tego czasu Guns n’ Roses stało się jednym z najpopularniejszych amerykańskich zespołów rockowych. Wskutek tarć personalnych, w początkach lat dziewięćdziesiątych grupa znikła ze sceny, ale nie zawiesiła swego istnienia. Powrót na scenę stał się jednak możliwy z nowymi muzykami, wobec nieprzejednanego stanowiska eks-członków zespołu, odmawiających współpracy z Axlem, który z kolei jest właścicielem praw do nazwy grupy.

Skład Hollywood Rose:
Axl Rose - wokal
Izzy Stradlin - gitara rytmiczna
Rob Gardner - perkusja
Traci Guns - gitara prowadząca
Ole Beich - gitara basowa

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

3 038 149słuchaczy w sumie
105 581 103scrobble w sumie
#94 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez