Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Grzegorz Markowski

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

(ur. 23 września 1953 w Józefowie koło Warszawy) – polski piosenkarz, od 1979 roku (niektóre źródła podają 1980) wokalista zespołu Perfect. Swoją karierę zaczynał od śpiewania w amatorskiej grupie Watabah, następnie jako wokalista w Studio Piosenki ZAKR. W latach 1974 - 1978 karierę kontynuował występując z Teatrem w Targówku oraz w grupie Victoria Singers po odejściu Markowskiego przemianowanej na VOX. W międzyczasie w 1976 roku wziął udział w Koncercie Debiutów festiwalu opolskiego. W 1978 roku otrzymał nagrodę za interpretację utworu Little Things na festiwalu piosenki International Song Contest w Castlebar w Irlandii.

Przełomem i zwrotem było nagranie sławnego motywu do serialu „07 zgłoś się”, po której otrzymał od założyciela zespołu Perfect, Zbigniewa Hołdysa, propozycję współpracy. W 1987 r. Polskie Nagrania wydały jego solową płytę „Kolorowy telewizor”.

W 1983 grupa Perfect została rozwiązana, a Markowski w tym czasie występował razem z formacjami Hazard i Samolot.W tym czasie prowadził także firmę budowlaną. W 1987 wystąpił jeszcze razem z reaktywowaną na jeden koncert grupą, ale po reaktywacji grupy w 1989 nie pojawił się w jej składzie. Dopiero w 1993 roku powrócił do grupy jako wokalista, po tym jak w 1992 Zbigniew Hołdys ostatecznie rozwiązał zespół ze sobą jako liderem.

Brał udział w udźwiękowieniu produkcji filmowych, a także występował w materiałach dokumentalnych i filmowych, głównie w roli piosenkarza.

Jest żonaty od wielu lat z Krystyną, ma córkę Patrycję Markowską, która także zajmuje się śpiewaniem. Na antenie RMF FM prowadził „Perfekcyjną kolekcję”.

Filmografia

* 2005 - Solidarność, Solidarność, jako Grzegorz Markowski;

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

5 174słuchaczy w sumie
65 077scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • itel12y

  znakomity wokalista

  17 II 16:51 Odpowiedz
 • _CaraMella

  Wymyśliłem Ciebie.

  31 V 2011 Odpowiedz
 • asia999

  Hej mam pytanie, czy to prawda że 18.07.2009 roku odbędzie się koncert Perfectu w Bielawie? czy może ktoś mi napisac coś więcej odnośnie tego koncertu: gdzie się odbedzie, o której, cena biletów????? Lub niech ktoś mi poda stronę internetową gdzie mogę się tego dowiedzieć

  1 VII 2009 Odpowiedz
 • foxmusicbox

  Grzogorz, dzięki za autograf po koncercie Perfectu Symfonicznie w Białymstoku :-D

  29 VI 2009 Odpowiedz

Najczęściej słuchane przez

 • k_14

  Najczęściej słuchający
 • BRabit77

  Najczęściej słuchający
 • ladyissa

  Najczęściej słuchający
 • Cold_R

  Najczęściej słuchający