Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Goya

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Goya to polski zespół popowy założony w 1995 roku w Warszawie przez Magdalenę Wójcik, Rafała Gorączkowskiego i Grzegorza Jędracha.
Zespół zadebiutował trzy lata później płytą „Goya”, z którego pochodzi ich pierwszy przebój, „Bo ya”, numer jeden Pr. I Radia Publicznego. Na kolejną płytę trzeba było czekać aż 5 lat, ale muzycy nagrali ją już we własnym studiu.

Album „Kawałek po kawałku” przyniósł kolejne perełki: „Będę się starać” najczęściej grana piosenką w Programie III PR, „Jeśli będę taka”, oraz wakacyjny przebój Trójki - tytułowy singiel „Kawałek po kawałku”. Zespół zyskiwał coraz więcej fanów, zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Autentyzm, magiczny klimat, niebanalny liryzm - za to najczęściej doceniano Goyę. Nic dziwnego, w końcu nawet agresywny i buntowniczy hymn Generacji X, „Smells Like Teen Spirit” Nirvany potrafili zmienić w łagodną i finezyjną balladę. Urok Goyi docenił nawet kapryśny Peter Gabriel. Wybrał grupę na swój support podczas jedynego w koncertu w Polsce w 2003 roku w Poznaniu.

Trzeci album zespołu, „Smak słów” pojawił się w sklepach w lutym 2005. Dojrzalszy, zachwycał spokojem, wszechstronnością, elegancją. Single „Mój” i tytułowy „Smak słów” to dwa piękne wyznania miłosne, które mogą być ściągawką dla zakochanych, gdy słów im zabraknie. Kolejny rok, kolejny sukces. Tym razem za sprawą ścieżki dźwiękowej do kinowego przeboju 2006 roku, „Tylko mnie kochaj”.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

63 582słuchaczy w sumie
1 053 687scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez