Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Garbage

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Garbage to amerykańsko-szkocki zespół rockowy powstały w 1993 roku w Madison, w stanie Wisconsin.

Muzykę grupy określa się jako eklektyczną i surrealistyczną. Zespół sprawnie porusza się w wielu muzycznych gatunkach i nie powiela schematów z poprzednich płyt. Dzięki temu na debiutanckim albumie mamy do czynienia z muzyką rockową/post grunge’ową z domieszką elektroniki. Na kolejnych albumach Garbage prezentuje się z bardziej z rock/popowej strony, by na ostatnim, jak do tej pory, krążku („Bleed Like Me” z 2005 roku) powrócić do mocniejszych rockowych korzeni.

Za oficjalną datę powstania zespołu podaje się rok 1993. W początkowym okresie jego członkowie poświęcali się głównie udoskonalaniu dźwięku gitary i klawiszy za pomocą urządzeń analogowych, instrumentów z wczesnych lat sześćdziesiątych, monofonicznych syntezatorów rozpadających się ze starości, a nawet systemu klimatyzacji. Jeden z ich przyjaciół podsumował te twórcze poszukiwania jako kupę śmieci (ang. garbage). „Tak jest - zgodził się Vig. - I my zrobimy z tych śmieci muzykę”.

W skład zespołu wchodzą:
Butch Vig (perkusja)
Shirley Manson (wokal, gitara)
Duke Eriksson (gitara, keyboard)
Steve Marker (gitara, keyboard)

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

1 495 022słuchaczy w sumie
41 789 133scrobble w sumie
#483 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez