Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Fatboy Slim

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Fatboy Slim (właściwie Quentin Leo Cook) – angielski muzyk. DJ , producent i kompozytor tanecznej muzyki elektronicznej. Uważany jest za twórcę i głównego promotora gatunku zwanego big beat - połączenia u, u, a, muzyki i . Jego pierwszy pseudonim to Norman, którego zaczął używać zamiast imienia Quentin. Nazwa „Fatboy Slim” pierwszy raz pojawiła się w 1996 roku, pierwotnie używana do określenia pobocznego projektu stworzonego na potrzeby wytwórni. Po sukcesach albumów stała się pseudonimem artystycznym.

Związany był z następującymi projektami: The Housemartins, taneczno-reggae’owym Beats International (przebój Dub Be Good To Me), funkowym Freak Power („Tune On, Tune In, Cop Out”), house’owym projektem Pizzaman, klubowym Mighty Dub Katz (Magic Carpet Ride).

Jego najsławniejszą płytą jest You’ve Come a Long Way, Baby, z której większość utworów znalazła się na wysokich miejscach światowych list przebojów. Prawdopodobnie najsłynniejszy z nich to Rockafeller Skank. Z tej płyty pochodzą również takie przeboje jak: „Right Here, Right Now”, „Gangster Tripping”, „Praise You”. Dużym uznaniem cieszą się remiksy w jego wykonaniu. Do najpopularniejszych należą: „Brimful Of Asha” Cornershop, „I See You, Baby” Groove Armady, „Body Movin’ ” Beastie Boys.

Praca z samplami stanowi trzon muzycznej działalności Fatboy Slima, a jego twórczość jest pełna wyrafinowanych dźwięków. Słynne słowa ,,Right about now, the funk soul brother” z utworu „The Rockafeler Skank” są autorstwa rappera Lorda z utworu „Funk Soul Brother Finesse’a”, a partia smyczków słyszana w utworze „Right Here, Right Now” pochodzi z nagrania Joe Walsha.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

Wystąpił problem przy pobieraniu rankingów. Spróbuj ponownie za kilka minut.

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez