Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Europe

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Europe - zespół hardrockowy ze Szwecji. Powstał w 1979 roku z inicjatywy Joey’a Tempesta. Światową sławę uzyskał jednak dzięki przebojowi „The Final Countdown”. W 1992 roku z powodu wewnętrznych nieporozumień grupa rozpadła się, by reaktywować się w 2004 roku płytą „Start from the Dark”, która pokazała zupełnie nowe cięższe oblicze zespołu . W roku 2007 ukazał się kolejny album Szwedów „Secret Society”, który nie został jednak poparty promocją i przepadł na rynku. Przez kolejne miesiące grupa dużo koncertuje, w styczniu 2008 zostaje zarejestrowany w Sztokholmie akustyczny koncert z udziałem kwartetu smyczkowego, który zaowocował albumem „Almost Unppluged” oraz DVD o tym samym tytule. Nowe aranżacje znanych przebojów zespołu oraz kilka coverów, które zaprezentowali ukazuje zespół w wyśmienitej formie. Na wydawnictwie usłyszymy między innymi znakomicie odegrany klasyk Led Zeppelin „Since I’ve Been Lovin’ You”, Pink Floyd „Wish You Were Here” czy genialny „Love to Love” z repertuaru UFO. We wrześniu 2009 ma swa premierę nowy studyjny album „Last Look At Eden” Więcej szczegółów na stronie www.europetheband.com oraz www.myspace.com/europe

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

943 068słuchaczy w sumie
10 764 071scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez