Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Emancipator

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Naprawdę Douglas Aplling; młody producent z Portland, tworzący muzykę z pogranicza trip-hopu, downtempa, abstract hip-hopu i chilloutu. Jego album, „Soon It Will Be Cold Enough” wydany w 2006 roku nakładem niezależnej japońskiej wytwórni Hyde Out Recordings został niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez fanów ambitnych brzmień z kręgu muzyki elektronicznej i niezależnego rapu. Twórczość Emancipatora odznacza się niezwykle pięknym, często melancholijnym, a zawsze podszytym niesamowitą magią klimatem, który zadecydował o jego sukcesie. Kilka utworów z płyty „Soon it…” zostały wykorzystane jako podkłady na debiutanckim krążku „The Balancing Art” rapera z Seattle, Sadistika. Popularna jest także kompozycja „Shook” w której Emancipator połączył dwa zupełnie odmienne muzyczne światy, zręcznie mieszając klasyczne kawałki „Vaka” post-rockowego Sigur Ros z Islandii i „Shook Ones Pt. 2” nowojorskiego hip-hopowego składu Mobb Deep. Do ulubionych artystów i inspiracji Emancipatora należą tacy wykonawcy jak Bonobo, RJD2, Manu Chao, Sigur Ros, Prefuse 73, Fela Kuti, Thievery Corporation, Cocorosie, Sage Francis, Autechre, Boards Of Canada, Wu-Tang Clan, Nujabes czy DJ Krush.

W styczniu 2010 roku ukazała się druga płyta Emancipatora, „Safe in the steep cliffs”, utrzymana w klimacie zbliżonym do debiutu.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

411 339słuchaczy w sumie
14 424 224scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez