Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Elektryczne Gitary

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Formuła ELEKTRYCZNYCH GITAR opiera się na tradycji polskiej piosenki autorskiej z wykorzystaniem pastiszu rocka, elementów kabaretu, poezji, jazzu i bluesa. Większość repertuaru to piosenki z wieloznacznym tekstem wykonywanym z oszczędną oprawą muzyczną. Zespół znany jest też z piosenek filmowych. Zajmuje się również muzyką ilustracyjną, piosenkami innych, nieco zapomnianych polskich autorów oraz własnymi wersjami przebojów zagranicznych.

Historia ELEKTRYCZNYCH GITAR ma kilka okresów. Lata 1977-1984 to czas pisania piosenek i amatorskiego muzykowania kilku znajomych w liceum i na studiach. Od 1985 do 1989 ponownie zbierali się oni w różnych składach, wykonując te utwory w konwencji rockowej, sporadycznie pojawiając się na estradzie. W roku 1990 grupa przyjęła obecną nazwę i rozpoczęła starania o promocję. Dzięki emisjom radiowym zespół zdobył uznanie, zaczął regularnie koncertować i wydawać płyty. Od tego czasu jest stale obecny w polskiej popkulturze.

Do chwili obecnej zespół sprzedał ponad 1,5 mln płyt, z czego cztery tytuły osiągnęły status płyty platynowej. ELEKTRYCZNE GITARY zagrały około 1000 koncertów w Polsce, USA, Kanadzie, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii, a takie utwory jak: Jestem z miasta, Włosy, Dzieci wybiegły, Kiler czy Co ty tutaj robisz przeszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Dyskografia:

* 1992 - Wielka Radość (Zic-Zac)
* 1993 - A Ty Co (Zic-Zac)
* 1995 - Huśtawki (Zic-Zac)
* 1996 - Chałtury (PolyGram Polska)

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

99 772słuchaczy w sumie
3 392 718scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez