Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Electric Light Orchestra

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Electric Light Orchestra - brytyjska grupa rockowa działająca w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Muzyka jej zaliczana jest do gatunku rocka progresywnego. W krajach anglosaskich nazywa się ich muzykę mianem mainstream rock. Muzyka oparta na beatlesowskiej stylistyce wzbogaconej o doświadczenia Moody Blues była bogata w brzmieniowo i wykorzystywała szerokie i nietypowe dla rocka instrumentarium, miedzy innymi instrumenty smyczkowe jako wiodące. W latach siedemdziesiątych zespół zaliczany był do czołowych grup rockowych i zdobył olbrzymią popularność. Rozpadł się gdy jego lider Jeff Lynne postanowił poświęcić się działalności producenckiej i promocyjnej. Grupa reaktywowała się bez udziału Lynna i bez jego zgody na używanie oryginalnej nazwy jako Electric Light Orchestra Part Two. Wydała dwa albumy, które nie spotkały się z wielkim zainteresowaniem. Album Zoom, wydany w 2001 roku tylko technicznie może być uznany za produkcję zespołu, gdyż w istocie był solowym przedsięwzięciem Jeffa Lynne.

Do największych przebojów ELO należały 10538 Overture, Can’t Get It Out of My Head , Evil Woman, Strange Magic, Telephone Line, Livin’ Thing, Shine a Little Love, Don’t Bring Me Down, Rock’n’roll Is King, Hold On Tight, Honest man, Here is the news oraz cover piosenki Chucka Berry Roll Over Beethoven. Dyskografię uzupełniają wydawnictwo dokumentujące koncert w kalifornijskim mieście Long Beach 1974 oraz soundtrack do filmu Xanadu 1980 na którym znajduje się część utworów w wykonaniu ELO oraz wykonaniu Olivii Newton-John.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

1 261 001słuchaczy w sumie
22 867 953scrobble w sumie
#465 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez