Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Edyta Bartosiewicz

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Polska wokalistka, autorka tekstów i piosenek, a także producent muzyczny. Pięciokrotna laureatka nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Edyta Bartosiewicz działalność artystyczną rozpoczęła w drugiej połowie lat 80. XX wieku. Po okresie występów amatorskich związała się z zespołem pod nazwą Staff przekształconą później w Holloee Poloy. Wraz z grupą piosenkarka zarejestrowała swój debiut fonograficzny zatytułowany The Big Beat (1990). Utrzymana w stylistyce szeroko pojętej muzyki alternatywnej płyta nie odniosła sukcesu. Wkrótce potem zespół zakończył działalność, a wokalistka podjęła solową działalność artystyczną.

W 1992 roku ukazał się solowy, pop-rockowy debiut piosenkarki zatytułowany Love, jednakże sukces komercyjny przyniosła jej druga płyta. Wydany w 1994 roku album pt. Sen uzyskał status trzykrotnej platyny sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy. Znaczną popularnością w kraju cieszyły się pochodzące z płyty piosenki „Tatuaż”, „Koziorożec” oraz tytułowy „Sen”. Na kanwie popularności drugiego wydawnictwa rok później do sprzedaży trafił jej trzeci album zatytułowany Szok’n’Show. Na wyróżnionej dwukrotną platyną płycie znalazły się m.in. piosenki „Szał” i „Zegar”, notowane na licznych listach przebojów w kraju.

Dwa lata później ukazał się czwarty album Bartosiewicz pt. Dziecko. Na wyróżnionej platyną płycie znalazły się prawdopodobnie najpopularniejsze piosenki w dorobku piosenkarki „Jenny” i „Skłamałam”. Kompozycje uplasowały się na 1. miejscu m.in. Listy Przebojów Programu Trzeciego i Szczecińskiej Listy Przebojów Polskiego Radia.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

111 826słuchaczy w sumie
3 550 921scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • tereferek

  :) fanpage o Edycie, zapraszam do polubienia https://www.facebook.com/pages/Edyta-Bartosiewicz-Fani/121626674603879

  7 III 19:47 Odpowiedz
 • closterka

  ta kobieta ma niesamowity głos

  4 III 10:35 Odpowiedz
 • cranberrries

  Ten nowy utwór jest bardzo dobry.:) czekam na wersję studyjną :)

  18 II 21:30 Odpowiedz
 • tereferek

  Edyta na koncercie w Trójce zagrała całkowicie nową piosenkę, prawdopodobnie zapowiadającą nowy (!) album. Link: https://www.youtube.com/watch?v=qyhmG0MvYTA Do tego zapowiedziała reedycję płyty 'Love' na ten rok (na nowo zostaną nagrane piosenki z tej płyty:)

  18 II 9:21 Odpowiedz
 • Chameleon_Boy

  Walentynkowy koncert Edyty w Trójce, transmisja od godziny 19:05.

  14 II 15:55 Odpowiedz
 • dumnamartita

  z ostatniej płyty polecam Cień

  8 II 19:35 Odpowiedz
 • mrbackstabber

  skromnie o płycie: http://is. gd/3XiNUL

  6 XII 2013 Odpowiedz
 • kubus18

  Renovatio już pokryło się platyną :)

  29 XI 2013 Odpowiedz
 • Chameleon_Boy

  Klip do "Italiano"

  28 XI 2013 Odpowiedz
 • kubusff

  idealne zdjęcie na główne: http://www.last.fm/music/Edyta+Bartosiewicz/+images/94077053

  30 X 2013 Odpowiedz
 • remote__control

  renovatio z autografem http://allegro.pl/bartosiewicz-edyta-renovatio-autograf-prezent-i3663423887.html

  27 X 2013 Odpowiedz
 • iKrzyspl

  Na początku cała ta płyta zlewała mi się w jedno. Jednak po kilkukrotnym przesłuchaniu każdy utwór jest inny i coraz fajniejszy.Ta płyta naprawdę jest b.dobra! Dzięki Edytko!

  17 X 2013 Odpowiedz
 • Chameleon_Boy

  Interesująca rozmowa z Edytą w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" w radiowej Trójce.

  15 X 2013 Odpowiedz
 • Austrul

  Płyta ma status już złotej!

  9 X 2013 Odpowiedz
 • MuzykoLubna

  Żeby nie było, płyta "Dziecko" Pani Bartosiewicz jest dla mnie super! Ale z "Renovatio" oj ciężko mi szło słuchanie. Nie wiem, po prostu nie miałam cierpliwości, kawałki mi się tak dłużyły. Boshe! Zaledwie jeden kawałek ok 3min reszta przeciętnie 4min. Jeszcze, żeby ta długość była uzasadniona, budowała utwory. A to mi się tak nudziło i męczyło. Monotonnie było, sennie jak dla mnie. Może miała to być płyta delikatna ale zabrakło mi energii. Teksty troszkę patetyczne, jakieś "zabłąkane anioły".Eee coś mi się trudno przekonać. Najlepsze songi z płyty : Niewinność, Cień,Madame Bijou. Muzyka generalnie wydawała mi się być w porządku, gitary w Tam dokąd zmierzam <3, ale te pozbawione życia kawałki mnie nokautowały. Sorry...moje subiektywne zdanie. Bez plucia krwią :)

  8 X 2013 Odpowiedz
 • tereferek

  Poprawcie tytuły z Renovatio! 1. Pętla 2. Renovatio 3. Rozbitkowie 4. Italiano 5. Zbłąkany anioł 6. Niewinność 2013 7. Cień 8. Madame Bijou 9. Ryszard 10. Żołnierzyk 11. Orkiestra tamtych dni 12. Upaść, by wstać 13. Tam, dokąd zmierzasz (Chwila)

  7 X 2013 Odpowiedz
 • Eweeeek

  Ja 'męczę' album po raz n-ty. Celowo użyłam cudzysłowu, bo słuchanie nie jest żadną męką, wręcz przeciwnie, w przeciwieństwie do kilku przedmówców, nuda nie dopada mnie nawet na chwilę. Z każdym przesłuchaniem coraz bardziej się przekonuję do Renovatio, nadal podtrzymuję zdanie, ze jest to dobry album i powtórzę się; cieszę się, że ten album w końcu wyszedł, Edyta z pewnością poczuła ogromną ulgę.

  7 X 2013 Odpowiedz
 • melisana1234

  "Pętla" i "Cień" są najlepsze na tej płycie. Ale niewykluczone, że za rok odkryję na nowo jakąś piosenkę i dopiero wtedy mi się spodoba

  7 X 2013 Odpowiedz
 • kubus18

  Żołnierzyk <3 Piękny powrót Edyty! :)

  6 X 2013 Odpowiedz
 • tracershy

  Do mnie jak na razie trafiają tylko 3 utwory nie licząc dobrze znanej już "Niewinność' - "Pętla", "Renovatio" i 'Madame Bijou". Do całej reszty niestety nie mogę się przekonać.

  6 X 2013 Odpowiedz
 • Wszystkie wiadomości 741

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez

Biuletyn e-mail

Universal Music Group Zdobądź ekskluzywną wycieczkę, publikację oraz promocyjne informacje na temat Edyta Bartosiewicz od Universal Music.