Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Edward Cullen

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Edward Cullen jest fikcyjną postacią z serii książek Zmierzch, autorstwa Stephenie Meyer. Występuje w książce Zmierzch, Księżyc w nowiu, Zaćmienie, Przed świtem oraz w nieskończonej książce Midnight Sun, która jest Zmierzchem z punktu widzenia Edwarda. Edward jest wampirem który zakochuje się, żeni się i ma dziecko z Bellą Swan, ludzką nastolatką która później zostaje zamieniona przez niego w wampira. W filmie Zmierzch, Edward grany jest przez Roberta Pattinsona.

Wygląd zewnętrzny

Edward, jak każdy wampir, jest nieziemsko piękny, ma bardzo blady odcień skóry, który harmonizuje z miedzianym odcieniem koloru włosów. Jego tęczówki w stanie „zaspokojenia” są złotawe, zaś kiedy jest spragniony, robią się czarne. Ma typowo posągową figurę. Według Esme, przybranej matki Edwarda, jest on najszybszy ze swojego rodzeństwa. Posiada również zdolność czytania w myślach osobom, które znajdują się w jego otoczeniu.

Cechy charakteru

Edward jest postacią bardzo trudną z charakteru. Bywa uległy, ale bywają również sytuacje, kiedy twardo trzyma przy swoim. Nie pozwala Belli przekroczyć granicy ich znajomości, jest w niej zakochany. Stara się, aby Bella jak najdłużej pozostała człowiekiem. Jest bardzo opiekuńczy i denerwuje go to, że nie potrafi dostrzec myśli Isabelli.

Wideo

Trend słuchacza

16 585słuchaczy w sumie
245 708scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez