Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Dziani

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Dziani Szmidt to jedna z najsłynniejszych postaci w Cygańskim show- biznesie, znany jako Książę Muzyki Cygańskiej. Wychowany w klimatach i tradycjach kultury Romów. Działalność muzyczną rozpoczął bardzo wcześnie u boku swojego ojca, słynnego gwiazdora cygańskiej piosenki, Don Vasyla. Dziadek Dzianiego, który przywędrował do Polski z Berlina wywodził się z rodu królów niemieckiej Romy i należał do cygańskiej szlachty. Babcia natomiast była przedstawicielką polskich Romów z królewskiego rodu Brzezińskich. Te „królewskie” koneksje dodatkowo umacnia fakt, że rodzina Dzianiego należy do dynastii Baro Szero– wielkiego sędziego, zwierzchnika „Polskiej Romy”, zwanego „Królem Cyganów”.
Książę Muzyki Cygańskiej Dziani znany jest Państwu między innymi z cyklicznie odbywającego się Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, czy też programów telewizyjnych, oraz z wielu koncertów na scenach całego świata…

Trend słuchacza

121słuchaczy w sumie
890scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Najczęściej słuchane przez

  • Dyziu_

    Najczęściej słuchający
  • xFareNx

    Najczęściej słuchający