Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Dr. Alban

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Biografia:
Dr Alban (właściwie Alban Uzoma Nwapa, ur. 26 sierpnia 1957) – Szwed nigeryjskiego pochodzenia, muzyk eurodance i producent muzyczny, założyciel wytwórni Dr Records. Z zawodu lekarz dentysta. Ojciec dwóch córek.

Jego największe hity to: It’s My life, Sing Hallelujah, Papaya Coconut. W 2008 roku trzykrotnie wystąpił w Polsce: w Warszawie, Szczecinie (2 lutego) oraz Bolesławcu (26 lipca), w 2009 wystąpił w Olsztynie, a w 2010 w Słupsku oraz w programie „Jaka to melodia”.

Skomponował muzykę do filmu Vita lögner.

Urodził się w wielodzietnej rodzinie dentysty w miejscowości Oguta w Nigerii.

W 1979 r. wyjechał z Nigerii do Szwecji by studiować stomatologię – stąd pochodzi jego sceniczny pseudonim. Aby sfinansować swoje studia pracował jako DJ w sztokholmskim klubie „Alphabet Street” co zdecydowało o jego przyszłości. Pełne kwalifikacje zawodowe uzyskał w 1988. Pracował krótko jako dentysta i w 1990 roku rozpoczął karierę muzyczną.

Szwedzki producent Denniz Pop wyprodukował w 1991 r. jego debiutancką płytę Hello Africa. Album ten odniósł sukces – na świecie sprzedano około 1 miliona egzemplarzy, a pochodzące z niego utwory: Hello Africa, No Coke i Stop The Pollution stały się przebojami.

Rok później artysta znów odniósł sukces. Piosenki It’s My Life, One Love i Sing Hallelujah to zdecydowanie najbardziej znane jego przeboje. Singiel It’s My Life sprzedał się na całym świecie w nakładzie 6 milionów egzemplarzy i był numerem 1 na listach przebojów w niemal całej Europie.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

296 517słuchaczy w sumie
1 930 796scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez