Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Donatan

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

DONATAN - (właściwie Witold Czamara) - komunista, producent muzyczny Rap, Hip-Hop, R’n’B, założyciel POKAZZ
Urodził się w 1984 w Krakowie , przez 8 lat mieszkał w Taganrogu ( Rosja - region Rostowski ), od 2004 roku w związku małżeńskim.

Produkcją muzyki zajmuje się od 2002 roku, po raz pierwszy jego produkcje pojawiły się na płycie „Brudne południe” wydanej w 2007 roku. Kolejnymi produkcjami były płyty 2cztery7, Jureego, Gurala, Mesa oraz inne.

Dziś jego muzykę można usłyszeć na ponad 20 polskich płytach.

Spośród jego najbardziej znanych produkcji wymienić można takie utwory jak : Ten Typ Mes „My” ( singiel roku 2009 ) , Donguralesko „Złote maski”, Pih-Erde-Pyskaty „W oku błysk”, Chada”Na tych osiedlach”

Donatan ma na koncie współpracę z takimi wykonawcami/zespołami jak : Gural , Pih, Chada, Wdowa, Pezet, Małolat, Sheller, Aifam, 2cztery7,Massey, 4P, Waldemar Kasta, Onar, Mes, 3Y ( Yez Yez Yo) oraz wielu innych.

Jego muzyka komponowana jest w charakterystycznym stylu opartym na partiach całościowo granych lub rzadko przeplatanych z samplami.

Ulubionym stylem jest West Coast.

Obecnie pracuje nad swoją płytą producencką o tytule „RÓWNONOC” która klimatem muzycznym jak i lirycznym ma nawiązywać do kultury słowiańskiej

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

18 271słuchaczy w sumie
1 166 035scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.