Biografia

Chór Uniwersytetu Ekonomicznego Dominanta został założony w 1970 roku. Pierwszym, długoletnim dyrygentem był Zbigniew Ciuraba. . W latach 2006-2008 chórem zajmowała się Aleksandra Boskovic-Różak. . Od 2008 roku chór prowadzi Małgorzata Langer-Król.

Dominanta jest chórem mieszanym liczącym około 45 osób. Zespół składa się w większoœści ze studentów i absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Reprezentuje on swoją uczelnię podczas wielu koncertów, wydarzeń, festiwali i konkursów, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Dominanta podczas 40-letniej działalnośœci występowała w takich krajach jak: Anglia, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Austria, Dania, Holandia, Czechy, Słowacja, Grecja, Turcja, Kazachstan.

Zespół zdobył wiele nagród na konkursach w całej Europie.

Ostatnie sukcesy to:
listopad 2009 – Złote Pasmo na XIX Międzynarodowym Festiwalu Pieœśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej im. P. Ebena w Pradze.
kwiecień 2010 – Złota Struna i II miejsce w kategorii chórów młodzieżowych i akademickich na XII Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach
październik 2010 – Srebrny Dyplom podczas International Choral Competition “City of Rimini” (Włochy)
listopad 2010 – III miejsce podczas XIII-ego Cantio Lodziensis
styczeń 2011 – I miejsce i wyróżnienie dla dyrygentki podczas XX Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Myślenicach

maj 2011 – Srebrny i Złoty Dyplom podczas Kaunas Cantat 2011

styczeń 2012 – II nagroda w kategorii chórów mieszanych, II nagroda w kategorii chórów kameralnych oraz nagroda dla najlepszej dyrygentki podczas XXI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Myślenicach

Edytowana przez Yasq dnia 21 IV 2012, 18:43

Cała zawartość tej strony pochodząca od użytkowników jest dostępna zgodnie z warunkami Creative Commons Attribution/Share-Alike License.
Tekst może być również dostępny zgodnie z warunkami licencji wolnej dokumentacji GNU.

Fakty

Wygenerowano na podstawie faktów oznaczonych w wiki.

Brak danych na temat tego wykonawcy

Oglądasz wersję nr 1. Zobacz starsze wersje, lub dyskutuj na temat tego opisu wiki.

Możesz także zobaczyć listę wszystkich ostatnich zmian wiki lub wiki polecane dla Ciebie.