Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Dj Leon (Poland)

Zdjęcia

319996_255474477821624_769071200_n
  • 0
    scrobbli
  • 0
    słuchaczy
Odsłuchaj i bądź pierwszą osobą, która przescrobbluje Dj Leon (Poland)
Dowiedz się więcej o scrobblowaniu

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

LEON - polish dj and producer / polski disc jockey i producent muzyki elektronicznej

Za profesjonalną konsoletą od kilku dobrych lat. Jego pseudonim artystyczny ma wiele wspólnego ze słynnym Leonem Zawodowcem, poniekąd wiąże się też z jego latynoskim temperamentem muzycznym.

Swoje pierwsze płyty zdzierał w bolesławieckim klubie Imperium, wówczas jednym z najlepszych na Dolnym Śląsku. Tam, pod okiem popularnego mędrca DJ’a Ala szukał pierwszych bitów. Rozwijał się jednak przede wszystkim sam, ćwicząc w domowym zaciszu na starym poczciwym sprzęcie, który zakupił za uciułane grosze. Bolesławieckie kluby takie jak Imperium, Garden czy Vega kojarzą mu się jednak tylko z występami gościnnymi, ponieważ Leon jest głównie związany z wrocławską sceną klubową. Rezydował już między innymi w takich klubach jak Stara Kanapa, Salvador czy Wroclove.

Jego muzyczna dusza ewoluowała wiele razy. Dziś odpowiednio ukierunkowana, nie zamyka się wciąż na muzyczną różnorodność. Niewątpliwie jednak na jego pierwszy repertuarowy plan wysuwa się szeroko rozumiana muzyka house. Leon w swoich setach stawia na niepowtarzalność. Z dużym przymrużeniem oka patrzy na komercję. Jego muzycznymi priorytetami są wesołość i oryginalne brzmienie. Miksuje muzykę house, najbardziej wyszukaną spośród wszystkich jej gałęzi, która nawiązuje do latino, balkanu, swingu, soulu, folku, funku, jazzu, vocali, a także dance’u i różnej maści instrumentali. Jego muzycznym napędem jest też mocniejsza odmiana tech house’owa, a nawet electro.

Najpopularniejsze albumy

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm