Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Die Flippers

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Die Flippers zespół muzyczny z Niemiec, laureaci wielu nagród i zdobywcy wielu złotych oraz platynowych płyt w branży muzycznej.

Biografia zespołu

Utworzony został w roku 1964 pod nazwą pierwotną Dancing Band, by po roku działalności przemianować swą nazwę na Dancing Show Band.

W tym czasie trzon zespołu tworzyli : Manfred Durban (perkusja, trąbka) , Claus Backhaus (gitara, saksofon), Franz Halmich (organy, saksofon), Manfred Mössner (gitara), Manfred Hehl (elektrobasy) i Hans Springer (banjo, trąbka). W krótkim czasie z zespołu odszedł Hans Springer, a w jego miejsce do zespołu dołączył Bernd Hengst (gitara, śpiew).

Początkowo zespół grywał w weekendy i powoli aczkolwiek systematycznie zdobywał w regionie coraz większą renomę i rozgłos.
W roku 1966 następuje kolejna rotacja w zespole. Manfreda Mössnera zastępuje Roland Bausert (gitara, śpiew), natomiast w roku 1967 do zespołu dołączył Olaf Malolepski (gitara, śpiew).
W tym składzie zespół staje się coraz bardziej znany w kraju, dostaje też coraz więcej ofert i jest częściej zapraszany przez organizatorów różnorakich imprez. Grywają w rozmaitych dyskotekach, salach tanecznych, na dużych uroczystościach.

Początki zdobycia większej sławy jako zespoł datowane są na rok 1969. Wtedy to Bernd Hengst wraz z Franzem Halmichem skomponowali piosenkę pt. „Weine nicht, kleine Eva“, którą to nagrali na singlu pod nową już nazwą zespołu „The Flippers“.
Piosenka ta stała się sensacją i z wielkim powodzeniem była prezentowana w radio i telewizji. To zaowocowało tym, że TV ZDF zaprasza ich do programu, a sukces w telewizji przysparza jeszcze większą rzeszę fanów dla tego zespołu. Do dziś piosenka ta jest jednym z najpopularniejszych przebojów piosenki niemieckiej.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

42 407słuchaczy w sumie
573 399scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez