Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

DJ Tonka

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

DJ Tonka, czyli Thomas René Gerlach, przyszedł na świat w 1973 roku, w niemieckim mieście Mainz. Od połowy lat 90. zalicza się do najważniejszych niemieckich DJ-ów i producentów. Tworzył również jako Tonka, Chip Tunes i Thomtastic oraz był związany z grupami Outrage, Space Cube i T’N’I.

Przygodę z muzyką Tonka zaczynał wraz ze szkolnym kolegą - Ianem Pooleyem - który teraz też jest uznanym DJ-em. Do legendy przeszły już jego sety grane w klubach rodzinnego Mainz. Nazwany „cudownym dzieckiem” niemieckiego techno wkrótce stał się jednym z najważniejszych producentów sceny house’owej.

Zadebiutował w 1995 roku singlem „Feel”, jednak przełomowym okazał się być rok 1998, kiedy DJ Tonka zaprezentował singiel „Security / The Night”. Później współpracował z takimi wokalistami jak Lare McAllen, Kerry-Ann Fairchild, raperem Whitemanem i Kim Appleby.

Tonka stworzył swój unikalny styl, charakteryzujący go jako fana oldskulowych breakbeatów oraz wczesnego włoskiego disco. Co ciekawe, wśród swoich muzycznych inspiracji wymienia dokonania takich artystów jak Grandmaster Flash i Depeche Mode.

Założył także dwa labele płytowe: Uplifting Records (1997) i Vivienne Records (2000). Sam wydał cztery albumy: „Peak Time” (1999), „Proved” (2000), „DJ Tonka” (2001) i „84” w 2004 roku.

Tonka zaczynał swoją karierę w bardzo młodym wieku, dlatego był postrzegany przez swoje środowisko jako „wieczny nastolatek” dziś ma on już swoją ustaloną pozycję wśród artystów swojego pokolenia. Dj Tonka był obecny przy narodzinach muzyki house, techno i breakbeat’u. Czas spędzony razem z jego kumplem Janem Pooleyem w jednym z renomowanych labeli „force inc.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

49 150słuchaczy w sumie
284 331scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez