Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

DJ Krush

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

DJ Krush, a właściwie Hideaki Ishii, urodził się w 1962 r. w Tokio. Zanim stał się jednym z najoryginalniejszych twórców instrumentalnego Hip-Hop’u przez dłuższy czas nie potrafił się odnaleźć. Jako nastolatek dość szybko porzucił edukację i zajął się działalnością gangsterską, między innymi na rzecz słynnej Yakuzy.

Momentem przełomu w jego życiu okazał się „Wild Style”- nakręcony w 1982 roku przez Charlie Ahearn’a kultowy film o kulturze hip hop. Po seansie wiedział już, że chce być Dj’em. Znalezienie kompletnego zestawu turntablistycznego w środku lat osiemdziesiątych nawet w ojczyźnie Technics’a było prawdziwą gehenną. Hideaki uparł się jednak, i po mozolnych poszukiwaniach, skompletował w końcu potrzebny sprzęt i zaczął ćwiczyć. Nie minęło dużo czasu, a brylował w tokijskich klubach, zadziwiając pierwszych japońskich amatorów tej muzyki, którzy nierzadko próbując upodobnić się do idoli z USA, wcierali w skórę twarzy czarną farbę oraz robili sobie dreadlocki. Ksywka „Krush” przylgnęła do niego po jednym z koncertów, gdy dwóch Amerykanów oczarowanych jego bitewnym setem, krzyczało „crush ‘em, crush ‘em!” (zgnieć ich!).

W 1987 r. Krush założył formację Krush Posse, która zdobyła spory rozgłos w Japonii, a on stał się pierwszym w Japonii Dj-em grającym z żywym bandem. W 1992 r. grupa rozpadła się, a Krush rozpoczął karierę solową. Po dwóch latach ukazał się jego pierwszy solowy album, zatytułowany po prostu „Krush”. Melancholijno-jazzujący klimat instrumentalnych utworów zdobył wielu sympatyków, w dodatku inspirując wielu późniejszych twórców. Nie bez kozery tokijski producent powszechnie uważany za jednego z prekursorów trip hop’u.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

525 750słuchaczy w sumie
11 199 854scrobble w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez