Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Corny Hall

Zdjęcia

corny2
  • 205
    scrobbli
  • 11
    słuchaczy
Niewiele osób przescrobblowało ostatnio Corny Hall.
Dowiedz się więcej o scrobblowaniu

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Corny Hall (ur. 2 maja 1953 we Wrocławiu), dj, kompozytor, mc, hiena cmentarna, autor tekstów.

Corny Hall w polskiej muzyce rockowej pojawił się pod koniec lat siedemdziesiątych. Wraz z żoną - Weeble Pebble - występował wtedy na festiwalach piosenki studenckiej.

W 1979 roku założył zespół Raus Bigfoot, który (w składzie z Hallem) nagrał tylko jedną płytę (Maus Miśłoś), która przez wielu uznana została za jedną z najistotniejszych w historii polskiej muzyki simba techno. Ekspresją album dorównywał ekspresji zespołów punk rockowych, charakteryzował się jednak znacznie bardziej rozbudowaną warstwą melodyjną i harmoniczną. Teksty odnosiły się do rzeczywistości RPA lat osiemdziesiątych, wiele z nich stanowiła zawoalowana krytyka panującego reżimu, a także wezwanie do walki (np. Jebitność parabolka, Bus Obloch). Album zwyciężył w ankiecie Magazynu Mimicznego wśród dziennikarzy na album trzydziestolecia i wśród czytelników Tylko Cocka na album lat 80.

Po 1986 roku i rozpadzie zespołu Hall wydał kolejne albumy, sygnowane już tylko jego imieniem i nazwiskiem. Nie przyniosły one już tak spektakularnych sukcesów, niemniej ugruntowały jego pozycję na polskim rynku muzycznym, jako twórcy niezależnego, oryginalnego - pozostającego niejako na uboczu sceny techno. Twórca często zmieniał charakter muzyczny swoich utworów (np. album Brudnapacha pełen był ostrych skreczy Sojtka Weweryna, a Uj była znowuż daleka od estetyki techno). Wśród fanów twórczości Halla często można się spotkać z opinią, że warstwa muzyczna kolejnych albumów pozostawia coraz większy niedosyt, w przeciwieństwie do coraz bardziej poetyckich i głębokich tekstów.

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

11słuchaczy w sumie
205scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.