Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Cool Kids Of Death

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Łódź, Polska (2001 – obecny)

Cool Kids of Death, zespół muzyczny założony w 2001 roku, w mieście Łódź.

Nazwa pochodzi od tytułu piosenki brytyjskiego zespołu Saint Etienne.
Ich muzyka charakteryzuje się punkowym i ostrym brzmieniem gitar, elementami elektroniki, wysokiej klasy gry na basie (gra na nim Jakub Wandachowicz) oraz krzykliwym głosem wokalisty.

Skład zespołu:
- Krzysztof Ostrowski - śpiew, grafik, projektant mody, twórca teledysków, rysownik komiksów m.in. okładka i ilustracje do książki Doroty Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”. Urodzony w 1976 roku.

- Kuba Wandachowicz - gitara basowa, absolwent filozofii, autor eseju „Generacja Nic”, opublikowanego w Gazecie Wyborczej, wielokrotnie wyróżniany przez ekspertów za wysokiej klasy grę na basie, wspólnie z Ostrowskim autor większości tekstów, wraz z Kowalskim komponuje muzykę. Najstarszy z muzyków, bo urodzony w 1975r.
- Marcin Kowalski – kompozytor i gitarzysta, autor muzyki filmowej do etiud studentów łódzkiej Filmówki, a także teatralnej (m.in. dla gdańskiego teatru Wybrzeże i krakowskiego STU). Zajmuje się produkowaniem i remiksowaniem muzyki. Urodzony w 1978, podobnie jak Łazikowski i Michalec.
- Kamil Łazikowski - instrumenty klawiszowe, programowanie sampli, twórca remiksów znany pod pseudonimem „Methadone”, incydentalnie jako Paus_e, kiedy gra eksperymentalne minima-techno, producent muzyczny (współpracował m.in. z prestiżowym studiem filmowym „The Mill” w Londynie.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

80 831słuchaczy w sumie
6 941 424scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez