Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Classic

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Classic – discopolowa grupa muzyczna. Została założona w 1992 roku w Iłowie. Na początku skład zespołu stanowili: Robert Klatt, Jacek Ambroziak i Waldemar Kiełbasiński. W 1993 roku Kiełbasińskiego zastąpił Mariusz Winnicki. Grupa od początku zyskała w swoim regionie duże grono wielbicieli. W 1994 roku zespół wydał swoją pierwszą kasetę pt. Jolka Jolka. Do tytułowej piosenki tej kasety powstał również teledysk, a piosenką promującą tę kasetę był utwór Piękną miałaś twarz. Z kolei w 1996 roku ukazała się płyta Jolka Jolka i dołączono kilka nowych przebojów m. in. Tam za rzeką. W 1997 roku kapelę opuszcza Ambroziak, a zastępuje go Wiesław Uczciwek. W tym samym roku ukazała się nowa płyta i kaseta zespołu pt. Warto żyć. Promowała ją tytułowa piosenka Warto żyć do której nakręcony został wideoclip, który został pokazany w programie Disco Polo Live w telewizji Polsat. Drugim utworem promującym płytę i kasetę Warto żyć był utwór pt. Jesteś wielkim spełnieniem moich marzeń. Również w roku 1997 zespół Classic wyjechał do USA. Później w 1998 roku grupa koncertowała także w Wiedniu i w Niemczech. Wraz z zespołem Boys zagrała łącznie 35 koncertów. W 2000 roku ukazał się trzeci album zespołu – To dla Was. Był to przełomowy rok kariery zespołu Classic, który w tym roku zagrał 172 koncerty! Z tego roku pochodzą takie przeboje jak: Jeszcze dzień, Nie chcę więcej, To dla was, Masz w sobie coś, Obejmij mnie. Dzięki firmie napojów energetycznych Power Horse zespół grał swoją trasę koncertową zatytułowaną CLASSIC POWER TOUR.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

22 602słuchaczy w sumie
180 126scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez

 • gawor93

  Najczęściej słuchający
 • enneada

  Najczęściej słuchający
 • Arescan

  Najczęściej słuchający
 • rah606

  Najczęściej słuchający