Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Christina Stürmer

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Christina Stürmer (ur. 9 czerwca 1982 w Altenberg, k. Linzu, Górna Austria) - austriacka piosenkarka.

Od 1998 roku śpiewała w założonym przez siebie zespole rockowym. W 2003 roku zajęła drugie miejsce w austriackiej wersji „Idola” - Starmania. Zaraz potem wydała pierwszy singiel - „Ich lebe”, który przez 9 tygodni był na pierwszym miejscu austriackiej listy przebojów. Kolejne piosenki: „Geh nicht wenn du kommst” i „Mama (Ana Ahabak)” również znalazły się na szczycie tych notowań. Pierwszy album „Freier Fall” wydała tylko w Austrii. Tam też wyruszyła w pierwszą trasę koncertową, która została bardzo dobrze przyjęta.

Kolejny album - „Soll das wirklich alles sein” pobił sukces poprzednika. Finałem trasy koncertowej „Wirklich alles!”, w którą Christina wyruszyła po wydaniu tej płyty, był koncert w wiedeńskiej Stadthale, na który w rekordowo krótkim czasie sprzedano 11 000 biletów i który wydano później na DVD. W roku 2004 Christina Stürmer singlem „Vorbei” zadebiutowała - nie do końca udanie - w Niemczech. Dopiero w 2005 roku, z nową wersją „Ich lebe” udało jej się dotrzeć do czołówki niemieckiej listy.

Nowy album „Schwarz Weiss”, który tym razem ukazał się także w Niemczech i Szwajcarii, zawierał głównie nowe aranżacje piosenek z płyt poprzednich. Podczas trwającej 2 miesiące trasy Christina Stūrmer z zespołem zagrali niemal 40 koncertów, we wszystkich niemieckojęzycznych krajach.

W kwietniu 2006 roku w Austrii pojawił się singiel „Nie genug”, który błyskawicznie dotarł na szczyt listy przebojów i stał się tematem w kampanii reklamowej Algidy (niemiecka nazwa firmy to Eskimo). Ta sama piosenka pojawia się także w czołówce niemieckiego serialu produkcji RTL „Alles was zāhlt”.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

156 826słuchaczy w sumie
2 556 002scrobble w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez