Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Chochoły

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Powstał na przełomie lat 1962-1963 z inicjatywy Tomasza Butowtta (perkusja) i Jana Goethla (gitara). Nazwę przejął po szkolnej grupie, która grywała na zabawach w Liceum nr 34 w stolicy. Skład grupy uzupełniali: Bogusław Poniatowski (gitara), Mieczysław Salecki (fortepian) i „Goofy” (gitara). Przez krótki okres z Chochołami występował też Michał Morawski (gitara; eks-The Twisters). Początkowo grupa wykonywała rock and rollowe standardy oraz utwory z repertuaru The Shadows i The Ventures. Przed szerszą publicznością Chochoły wystąpiły podczas II Festiwalu Młodych Talentów w 1963 r. w Szczecinie.

Udział w festiwalu spowodował zaistnienie amatorskich Chochołów na muzycznej mapie Polski. Wkrótce J. Goethla zmienił Tomasz Jaśkiewicz (eks-Relaks). W 1964 r. grupa wzięła udział w I Sympozjum Piosenki Harcerskiej w Przemyślu, gdzie wśród instruktorów znaleźli się muzycy Czerwono-Czarnych. Wiosną 1964 r. kierownikiem muzycznym zespołu został Wiesław Czerwiński (saksofon; eks-Tajfuny). Jego dwie kompozycje: „Twist z białą damą” oraz „Grażyna” zyskały sporą popularność. W tym samym roku zespół wziął udział w II KFPP w Opolu jako reprezentanci wytwórni Veriton. Na estradzie pojawili się soliści (Mila Cylwik, Piotr Miks, Sylwester Masio Kwiek) oraz utworzony przez W. Czerwińskiego chórek, w składzie: Anna Rusek, Barbara Rusek, Jerzy Cieślawski, Bohdan Grzymała-Siedlecki, Wojciech Grzymała-Siedlecki. Sam zespół akompaniował też Krystynie Konarskiej i Randii. Jesienią 1964 r., po odejściu solistów i W.

Wideo

Trend słuchacza

423słuchaczy w sumie
4 089scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
  • iconan

    are a band beat Poland, very dark. -.-.-.-. om hari om .....

    27 XII 2011 Odpowiedz