Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Chłopcy z Placu Broni

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Chłopcy z Placu Broni powstali w 1987 roku i praktycznie od samego początku stali się gwiazdą tzw. Krajowej Sceny Młodzieżowej – dominującego na polskich scenach od połowy do końca lat 80. rockowo-piosenkowego nurtu związanego z radiową Trójką. Dzięki rekomendacji Kory z Maanamu po zaledwie pół roku istnienia i zarejestrowaniu jednej taśmy demo Chłopcy wystąpili na festiwalu w Jarocinie, gdzie radosne, bezpretensjonalne piosenki lidera grupy, Bogdana Łyszkiewicza z miejsca zyskały olbrzymią popularność. Skutki jarocińskiego sukcesu były natychmiastowe – dwie piosenki zarejestrowane dla Rozgłośni Harcerskiej: Aeroplan, a zwłaszcza O! Ela stały się prawdziwymi megahitami schyłku lat 80. Megahitem stała się też pierwsza płyta zespołu (zatytułowana – a jakże – „O! Ela”) wydana w roku 1990 i dostarczająca radiowcom kolejnej porcji miłosnych piosenek, jak choćby: Kiedy już będę dobrym człowiekiem albo Chory kraj.

Przeboje Chłopców okazały się tak nośne, że popularności zespołu nie zaszkodziła nawet mizerna sprzedaż kolejnego albumu „Krzyż” (1991), podreperowana zresztą z nawiązką przez wydany rok póżniej album „Kocham Cię”. Ta ostatnia pozycja wydana została nakładem firmy MJM Music Pl – późniejszej Sony Music Pl – co zapewniło jej odpowiednią promocję i sprzedaż przekraczającą pułap 100 tysięcy egzemplarzy.
Podobnym sukcesem okazała się także płyta koncertowa z serii unplugged, zatytułowana „Piosenki dla dzieci od lat 5 do 155”, wydana w 1994 roku.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

36 505słuchaczy w sumie
646 779scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez