Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Carrion

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Carrion - polski zespół rockowy założony w 2003 roku w Radomiu.

Grupę tworzą:
* Kamil „Hans” Pietruszewski - wokal
* Mariusz „Vikol” Wiązowski - gitara, wokal
* Adrian „Adi” Plech - bas
* Dariusz „VanChesco” Wancerz - klawisze
* Marcin „PtaQ” Szpak - perkusja

www.carrion.pl
www.facebook.com/carrionpl
www.youtube.com/carrionTV

Zespół Carrion powstał na początku 2003 roku w Radomiu.

Rok później, 25 listopada 2004 roku miała miejsce oficjalna premiera pierwszej EP’ki zespołu pt. „L.A.F.F.C.”, na której znalazły się 3 utwory oraz prezentacja multimedialna zawierająca wideoklip „Zapach szarości”.

W styczniu 2005 roku teledysk wszedł na listę „DeTonacja” w telewizji ITV, gdzie utrzymywał się przez 2,5 miesiąca. W tym samym czasie, utwór ukazał się również jako propozycja do listy przebojów Trójki.

W marcu 2006 zespół dostał zaproszenie do programu „Muzyka na żywo” w TVP (wywiad oraz fragment warszawskiego koncertu). Również w tym roku, Carrion zdobył wiele nagród (I miejsce na festiwalach: Malborski Przegląd Muzyczny w Malborku, Morrock ’06 w Morągu, I Małopolski Festiwal Rockowy w Brzesku, Muzyczna Jesień w Sierpcu, II miejsce na Muzycznej Jesieni w Grodkowe i nagrodę publiczności na Festiwalu Zderzak w Zgierzu).

W 2007 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią MJM Music PL. 30 sierpnia tego roku ukazał się debiutancki album nazwany po prostu „Carrion”. Krążek promowały single: „Trzy słowa…”, „Trudno uwierzyć” (do których zostały nakręcone wideoklipy) oraz „Betel” i cover Black’a „Wonderful Life”. Utwory można było usłyszeć w większości radiostacji (m.in. Trójka oraz Jedynka PR, Radio Dla Ciebie, Antyradio).

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

24 909słuchaczy w sumie
1 266 540scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez