Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Camerata Silesia

Zdjęcia

pic01

Słuchaj, kup lub poleć

Kup

  • 2 758
    scrobbli
  • 473
    słuchaczy
  • alezab
    słucha często Camerata Silesia

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Camerata Silesia - Zespół Śpiewaków Miasta Katowice, założony w 1990 roku przez Annę Szostak, jest zespołem wokalistów, którzy śpiewają w obsadzie kameralnej, wykonują partie solowe w muzyce wokalno-instrumentalnej oraz występują w repertuarze chóralnym a cappella.
W krótkim czasie Camerata Silesia stała się najbardziej rozpoznawalnym polskim zespołem specjalizującym się w wykonywaniu muzyki dawnej i współczesnej.

Niezwykła sprawnośc techniczna śpiewaków oraz emisja i intonacja właściwa dla kanonu wykonawczego muzyki dawnej zwróciła uwagę zarówno krytyków jak i kompozytorów. Ci pierwsi nie szczędzili pochwał, ci drudzy komponowali utwory specjalnie dla Cameraty, dedykowali je jej śpiewakom i dyrygentce, zabiegali o prawykonania.

Dorobek fonograficzny zespołu obejmuje 13 płyt CD, niejednokrotnie wyróżnianych prestiżowymi nagrodami fonograficznymi.

Trend słuchacza

473słuchaczy w sumie
2 758scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm