Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Camerata Silesia

W trasie

Zdjęcia

pic01

Słuchaj, kup lub poleć

Kup

  • 2 635
    scrobbli
  • 475
    słuchaczy
Niewiele osób przescrobblowało ostatnio Camerata Silesia.
Dowiedz się więcej o scrobblowaniu

Tagi

Biografia

Camerata Silesia - Zespół Śpiewaków Miasta Katowice, założony w 1990 roku przez Annę Szostak, jest zespołem wokalistów, którzy śpiewają w obsadzie kameralnej, wykonują partie solowe w muzyce wokalno-instrumentalnej oraz występują w repertuarze chóralnym a cappella.
W krótkim czasie Camerata Silesia stała się najbardziej rozpoznawalnym polskim zespołem specjalizującym się w wykonywaniu muzyki dawnej i współczesnej.

Niezwykła sprawnośc techniczna śpiewaków oraz emisja i intonacja właściwa dla kanonu wykonawczego muzyki dawnej zwróciła uwagę zarówno krytyków jak i kompozytorów. Ci pierwsi nie szczędzili pochwał, ci drudzy komponowali utwory specjalnie dla Cameraty, dedykowali je jej śpiewakom i dyrygentce, zabiegali o prawykonania.

Dorobek fonograficzny zespołu obejmuje 13 płyt CD, niejednokrotnie wyróżnianych prestiżowymi nagrodami fonograficznymi.

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

475słuchaczy w sumie
2 635scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm