Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Budka Suflera

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Budka Suflera – polski zespół rockowy założony w Lublinie w 1969 przez Krzysztofa Cugowskiego, działający do dziś w wielokrotnie zmienianym składzie.

Budka Suflera powstała w 1969 roku z inicjatywy wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Nazwa została wylosowana ze słownika polsko – angielskiego na chybił trafił. W skład grupy wchodzili: gitarzysta Krzysztof Brozi, basista Janusz Pędzisz i perkusista Jacek Grün (później dziennikarz prasowy). Zespół wykonywał utwory Johna Mayalla, Hendrixa i Led Zeppelin. Po dokonaniu kilku nagrań dla radia i kilkunastu koncertach grupa przestała istnieć.

Po rozpadzie Cugowski dołączył do zespołu swojego szkolnego kolegi Romualda Lipko Stowarzyszenie Cnót Wszelakich. Grupa przyjęła jednak nazwę Budka Suflera. W skład zespołu wchodzili ponadto: gitarzysta Andrzej Ziółkowski i perkusista Ryszard Siwiec. Występowali w tym składzie do wiosny 1971 roku, kiedy to Cugowski podjął studia. Grupa czekała na powrót wokalisty pracując w teatrze im. Osterwy grając muzykę w spektaklu Fredry „Gwałtu co się dzieje”. Sukces przedstawienia był na tyle duży, że dość długo Budka Suflera mogła trwać bez frontmana. Podczas grania w teatrze zmieniali się perkusiści. Najpierw grał Waldemar Ziółkowski, a potem Zbigniew Zieliński. Skład uzupełniał Leszek Wijakowski znany z występów w grupie Minstrele.Punktem zwrotnym w karierze młodych muzyków okazał się pomysł wieloletniego przyjaciela Budki Jerzego Janiszewskiego na nagranie polskiej wersji utworu „Ain’t No Sunshine” z repertuaru Bill’a Withersa.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

95 529słuchaczy w sumie
2 468 215scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • shivaki07

  http://www.laboratoriummuzycznychfuzji.com/2014/12/koncertownia-budka-suflera-torun-hala.html RELACJA Budka Suflera - dwa słowa, które są dla wielu pokoleń polskich słuchaczy miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą. Przez 40 lat zespół zachwycał, dziwił, pokazywał swoje różne oblicza, ale zawsze gromadził pełne sale, tworząc wielką markę. Właśnie kończy się ich ostatnia trasa koncertowa! http://adf.ly/vCVtK

  12 XII 9:32 Odpowiedz
 • mattimek

  + Cień Wielkiej Góry +

  19 XI 19:59 Odpowiedz
 • Jenezipquapeine

  mnie np obchodzi, dzięki niemu wyrzuciłem właśnie dyskografię budki przez okno pozdrawiam

  26 X 14:03 Odpowiedz
 • StaphylococcusA

  dokładnie. większość ludzików się podjarała de facto prze zajebistym występem na woodzie. Szkoda, że tek późno, ale to lepiej niż wcale. @pan_pierozek, myślę, że nikogo tutaj nie obchodzi zdanie takiego pryszcza jak ty.

  12 IX 14:49 Odpowiedz
 • eternalavanger

  dopsz w chuj ludzi dopiero teraz doceniła budke jak już kończą działalność... troszkę za późno

  24 VIII 23:15 Odpowiedz
 • pan_pierozek

  mujborze jak śmiesznie xD

  14 VIII 7:38 Odpowiedz
 • Kawsoon

  pan_pierozek HEJ KOLEGO JAK ŻYJESZ BEZ RĄK I TWARZY ODP

  13 VIII 1:43 Odpowiedz
 • pan_pierozek

  Wziąłem, nie podziałało. Słyszałeś nowy album Budki Suflera? Nie? Ja też nie. I BARDZO KURWA DOBRZE

  10 VIII 9:57 Odpowiedz
 • borgir48

  @ pan_pierozek weź spierdalaj!

  9 VIII 21:15 Odpowiedz
 • pan_pierozek

  http://youtubedoubler.com/?video1=_GZB_nP4uWE&start1=0&video2=O6nlwO_4PDc&start2=0&authorName=LIL+ONION

  30 VII 8:44 Odpowiedz
 • izazaur

  Zabor85 - spoko, nikogo nie obchodzi twój chujowy gust :(

  25 VII 13:30 Odpowiedz
 • Zabor85

  pan_pierozek - spoko, tylko nikogo nie interesuje twoje zdanie :(

  17 VII 16:17 Odpowiedz
 • Noxbi

  Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń... o zaraz, to nie tu...

  19 VI 13:13 Odpowiedz
 • pan_pierozek

  Jezu jak się cieszę. Niech spierdalają.

  4 VI 12:05 Odpowiedz
 • SmyQ23

  Kończy karierę jeden z najlepszych zespołów rockowych jaki widział ten kraj. Ogromny szacunek dla tych panów.

  15 V 9:48 Odpowiedz
 • RyszardDedukuje

  >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy

  7 IV 12:37 Odpowiedz
 • pan_pierozek

  Przykro mi, ale śmiało mogę stwierdzić, że nie masz gustu. Naprawdę bardzo mi przykro...

  7 IV 10:22 Odpowiedz
 • Hairmetalboy

  pan_pierozek * jak się cieszysz z tego że przestaną grać to śmiało mogę stwierdzić że prawdziwa muzyka umiera :) już nie chodzi mi że to tzw klasyka itd . Tylko nie wiele jest zespołów i piosenek Polskich które granę są już 30 lat i dalej są hitami na lata a nie hitami lata :)

  4 III 20:25 Odpowiedz
 • pan_pierozek

  jak się cieszę, że wreszcie przestaną

  17 II 13:29 Odpowiedz
 • Zabor85

  Szkoda, ale tym bardziej należy być na jednym z ich ostatnich występów na Woodstocku.

  30 I 21:13 Odpowiedz
 • Wszystkie wiadomości 280

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez