Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Budka Suflera

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Budka Suflera – polski zespół rockowy założony w Lublinie w 1969 przez Krzysztofa Cugowskiego, działający do dziś w wielokrotnie zmienianym składzie.

Budka Suflera powstała w 1969 roku z inicjatywy wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Nazwa została wylosowana ze słownika polsko – angielskiego na chybił trafił. W skład grupy wchodzili: gitarzysta Krzysztof Brozi, basista Janusz Pędzisz i perkusista Jacek Grün (później dziennikarz prasowy). Zespół wykonywał utwory Johna Mayalla, Hendrixa i Led Zeppelin. Po dokonaniu kilku nagrań dla radia i kilkunastu koncertach grupa przestała istnieć.

Po rozpadzie Cugowski dołączył do zespołu swojego szkolnego kolegi Romualda Lipko Stowarzyszenie Cnót Wszelakich. Grupa przyjęła jednak nazwę Budka Suflera. W skład zespołu wchodzili ponadto: gitarzysta Andrzej Ziółkowski i perkusista Ryszard Siwiec. Występowali w tym składzie do wiosny 1971 roku, kiedy to Cugowski podjął studia. Grupa czekała na powrót wokalisty pracując w teatrze im. Osterwy grając muzykę w spektaklu Fredry „Gwałtu co się dzieje”. Sukces przedstawienia był na tyle duży, że dość długo Budka Suflera mogła trwać bez frontmana. Podczas grania w teatrze zmieniali się perkusiści. Najpierw grał Waldemar Ziółkowski, a potem Zbigniew Zieliński. Skład uzupełniał Leszek Wijakowski znany z występów w grupie Minstrele.Punktem zwrotnym w karierze młodych muzyków okazał się pomysł wieloletniego przyjaciela Budki Jerzego Janiszewskiego na nagranie polskiej wersji utworu „Ain’t No Sunshine” z repertuaru Bill’a Withersa.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

97 739słuchaczy w sumie
2 587 389scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • OneDrunkWalking

  Polish for "Butthole Surfers"?

  29 VI 13:13 Odpowiedz
 • MigueleMatador

  great band

  29 IV 15:37 Odpowiedz
 • MigueleMatador

  great song...

  29 IV 6:05 Odpowiedz
 • pan_pierozek

  miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą

  17 II 10:35 Odpowiedz
 • shivaki07

  http://www.laboratoriummuzycznychfuzji.com/2014/12/koncertownia-budka-suflera-torun-hala.html RELACJA Budka Suflera - dwa słowa, które są dla wielu pokoleń polskich słuchaczy miarą wielkości, potęgi i mocy rocka w kraju nad Wisłą. Przez 40 lat zespół zachwycał, dziwił, pokazywał swoje różne oblicza, ale zawsze gromadził pełne sale, tworząc wielką markę. Właśnie kończy się ich ostatnia trasa koncertowa! http://adf.ly/vCVtK

  12 XII 2014 Odpowiedz
 • mattimek

  + Cień Wielkiej Góry +

  19 XI 2014 Odpowiedz
 • Jenezipquapeine

  mnie np obchodzi, dzięki niemu wyrzuciłem właśnie dyskografię budki przez okno pozdrawiam

  26 X 2014 Odpowiedz
 • StaphylococcusA

  dokładnie. większość ludzików się podjarała de facto prze zajebistym występem na woodzie. Szkoda, że tek późno, ale to lepiej niż wcale. @pan_pierozek, myślę, że nikogo tutaj nie obchodzi zdanie takiego pryszcza jak ty.

  12 IX 2014 Odpowiedz
 • eternalavanger

  dopsz w chuj ludzi dopiero teraz doceniła budke jak już kończą działalność... troszkę za późno

  24 VIII 2014 Odpowiedz
 • pan_pierozek

  mujborze jak śmiesznie xD

  14 VIII 2014 Odpowiedz
 • Kawsoon

  pan_pierozek HEJ KOLEGO JAK ŻYJESZ BEZ RĄK I TWARZY ODP

  13 VIII 2014 Odpowiedz
 • pan_pierozek

  Wziąłem, nie podziałało. Słyszałeś nowy album Budki Suflera? Nie? Ja też nie. I BARDZO KURWA DOBRZE

  10 VIII 2014 Odpowiedz
 • borgir48

  @ pan_pierozek weź spierdalaj!

  9 VIII 2014 Odpowiedz
 • pan_pierozek

  http://youtubedoubler.com/?video1=_GZB_nP4uWE&start1=0&video2=O6nlwO_4PDc&start2=0&authorName=LIL+ONION

  30 VII 2014 Odpowiedz
 • izazaur

  Zabor85 - spoko, nikogo nie obchodzi twój chujowy gust :(

  25 VII 2014 Odpowiedz
 • Zabor85

  pan_pierozek - spoko, tylko nikogo nie interesuje twoje zdanie :(

  17 VII 2014 Odpowiedz
 • Noxbi

  Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń... o zaraz, to nie tu...

  19 VI 2014 Odpowiedz
 • pan_pierozek

  Jezu jak się cieszę. Niech spierdalają.

  4 VI 2014 Odpowiedz
 • SmyQ23

  Kończy karierę jeden z najlepszych zespołów rockowych jaki widział ten kraj. Ogromny szacunek dla tych panów.

  15 V 2014 Odpowiedz
 • RyszardDedukuje

  >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy >Hairmetalboy

  7 IV 2014 Odpowiedz
 • Wszystkie wiadomości 284

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez