Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Boys

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Zespół Boys został założony wiosną 1991 roku w Prostkach koło Ełku. Na początku tworzyło go czterech chłopaków. Często grywali w Klubie El Dorado w Zimnej, jeszcze przed wydaniem pierwszej kasety (1992). Marcin Miler występował jako klawiszowiec, Robert Sasinowski (obecnie Skaner) jako gitarzysta, Bogdan Kukier (obecnie Maxel) jako gitarzysta basowy, a Krzysiek Cieciuch (obecnie solowiec) jako perkusista. Grywali na tzw. żywca. Marcin z Robertem tworzyli ponadto trzon wokalny.
Od początku kompozytorem utworów i autorem tekstów był Marcin Miller.

Muzyka zespołu zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat. Grupa stopniowo odchodziła od typowego disco polo w kierunku muzyki dance. Obecny skład tworzą: Marcin Miller, Jan Cieniewicz, Andrzej Jabłoński, Konrad Dobrzyński oraz Marcin Dardziński.

Zespół Boys może poszczycić się wieloma nagrodami i osiągnięciami. Ogólnie posiada 5 platynowych płyt i 2 złote. W 1996 roku podczas wręczania nagród za osiągnięcia w Warszawie w klubie Tango odebrał 3 statuetki Victoria ‘96 za: zespół roku, wokalista roku i płytę roku. 27 czerwca 1995 roku w Opolu odebrał nagrodę jako jedyna grupa disco polo. W 1997 i 2001 roku na festiwalu w Ostródzie zajął 1 miejsce i zdobył nagrodę publiczności. W sumie zespół Boys zdobył ponad 20 nagród. Zespół koncertuje także poza granicami Polski m.in.: w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Belgii, Niemczech.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

44 087słuchaczy w sumie
589 670scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • Imagine1946

  Najlepszy zespół Disco Polo to Bracia Figo Fagot!!!

  25 V 2014 Odpowiedz
 • AntyLeming

  Zaś jeśli chodzi o Disco Polo to ja lubię Disco Polo z lat 90(w 100% dla sentymentu za czasami Disco Relax i Disco Polo Live).

  10 X 2013 Odpowiedz
 • AntyLeming

  Niech żyje wolność!!! Wolność i swoboda!!!! A tak na marginesie to najlepszy zespół robiący Disco Polo w Polsce. A wielcy krytycy zapewne tańczą przy muzyce klasycznej.

  2 X 2013 Odpowiedz
 • KasparHauserPL

  wtf

  2 VI 2013 Odpowiedz
 • dancing_queen91

  Kurcze, ktoś dobrze napisał, że o gustach się nie dyskutuje. Nie rozumiem dlaczego niektórzy nie są w stanie uszanować tego, że są ludzie, którzy po prostu słuchają disco polo, w tym również zespołu Boys. Jeżeli komuś się to nie podoba niech nie komentuje i już. Po co ma obrażać muzykę, która mimo wszystko ma swoich zwolenników i słuchaczy..

  23 II 2013 Odpowiedz
 • TomasikPL

  Martin Müller - wunderbar sänger

  22 XI 2012 Odpowiedz
 • MaeGovannen

  Miller to niewątpliwie jeden z koszmarów dzieciństwa...

  29 VIII 2012 Odpowiedz
 • awesoy

  http://www.youtube.com/watch?v=Z2RMJXhbOGg

  29 VII 2012 Odpowiedz
 • borntohang

  God bless swedish Boys. All the other twats can sod off.

  27 VI 2012 Odpowiedz
 • MorningDrew

  Bojs Forewer!

  15 V 2012 Odpowiedz
 • knyss

  nie słucham Boysów, ale obiektywnie mogę stwierdzić, że większy wstyd do słuchanie Ajron Majdanka.[2] I jeszcze Systemu of A Downa czy Kissa. No, ale to w końcu alternatywa, ja nie jestem taki hipsterski, nie nadążam za tym. A na poważnie, to czego oczekiwać skoro nie wie co to techno i postrzega je tak jak 90% społeczeństwa.

  3 XII 2011 Odpowiedz
 • najarc

  JEST MOC !!!

  15 XI 2011 Odpowiedz
 • YesterdaysRain

  Czuję szatana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  14 XI 2011 Odpowiedz
 • aciddrinker23

  szpila_13 - nie słucham Boysów, ale obiektywnie mogę stwierdzić, że większy wstyd do słuchanie Ajron Majdanka.

  1 X 2011 Odpowiedz
 • szogster

  A TERAZ ŁAPY W GÓRE I ŁABU DIBU DAJ PUBLIKA DZIŚ SZALEJE!!!: ) Idealna muzyka na wesele HAHAAHAHA <3 [2]

  21 IX 2011 Odpowiedz
 • Themichalb10

  A TERAZ ŁAPY W GÓRE I ŁABU DIBU DAJ PUBLIKA DZIŚ SZALEJE!!!: ) Idealna muzyka na wesele HAHAAHAHA <3

  16 VIII 2011 Odpowiedz
 • Moloch_rocks

  <3

  16 VIII 2011 Odpowiedz
 • borntohang

  Rösta på senast tillagda bilder på svenska Boys. De riktiga Boys, med den ljuvliga Erik bakom mikrofonen.

  12 VII 2011 Odpowiedz
 • Szpila_13

  Boże Święty jak można tego słuchać ? Na jakimś weselu lub tego typu imprezach to ta muzyka jest ok, wręcz przy żadnej innej tak sie dobrze byśmy nie bawili. Ta muzyka jest do tego idealna. Nawet w domu sporadycznie zapuścić można ale to troche wiocha. Ale żeby sie tak w tym zasłuchiwać ? I codziennie słuchać jak co niektóre osoby i jeszcze się tą muzyką podniecać tak ? Przecież w tej "muzyce" nic nie ma. Ani muzyki żadnej, tylko stałe, wszystkie prawie takie same wygrywane melodyjki na różnych syntezatorach do jednakowych wieśniackich bitów , a o tekstach to już nie wspomnę. Wszystkie o tym samym, czyli o niczym. "Ja kocham ciebie, ty kochasz mnie i sialalalala" - tak to mniej wiecej wygląda. Ale juz lepsza taka "muzyka" od gównianego polskiego rapu, albo techno (ync ync ync). Ale podobno o gustach się nie dyskutuje... ;)

  1 VII 2011 Odpowiedz
 • dancing_queen91

  Boys rewelacja!! ♥ ♥ A tak swoją drogą majteczki w kropeczki śpiewa bayer full :)

  13 III 2011 Odpowiedz
 • Wszystkie wiadomości 289

Najczęściej słuchane przez