Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Bohdan Łazuka

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Bohdan Łazuka (ur. 31 października 1938 w Lublinie) — polski aktor filmowy i teatralny oraz piosenkarz.

Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, którą ukończył w 1961 roku; uczeń profesora Ludwika Sempolińskiego. W roku 1976 występował w programie telewizyjnym „Uczniowie Ludwika Sempolińskiego”. Związany przede wszystkim z Teatrem Syrena w Warszawie, specjalizuje się głównie w rolach komediowych. Występował w kabarecie Szpak i Kabarecie Starszych Panów. Występował też w programie na antenie Polskiego Radia „Podwieczorek przy mikrofonie”. W 1963 roku otrzymał I nagrodę na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za wykonanie piosenki „Dzisiaj jutro zawsze” (muzyka Wojciech Piętowski, słowa Andrzej Tylczyński, w rytmie tańca Charleston). Nagroda ta była wówczas przyznawana przez publiczność. Najwyższą ocenę w oczach jurorów uzyskała wtedy, również wykonywana przez Łazukę, piosenka To było tak, napisana przez Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przyborę. W roku 1982 z okazji Piłkarskich Mistrzostw Świata w Hiszpanii wykonywał w Telewizji piosenkę „Tajemnica Mundialu”. W roku 1988 występował w specjalnym programie telewizyjnym z okazji 50-lecia urodzin. Inne bardziej znane wykonania piosenek nagrane na płytach „Bogdan trzymaj się”, „Andriusza”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Ali-Bej”.

Wideo

Trend słuchacza

2 815słuchaczy w sumie
21 194scrobble w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez

 • Houron

  Najczęściej słuchający
 • maickyes

  Najczęściej słuchający
 • hadkub

  Najczęściej słuchający
 • doffka

  Najczęściej słuchający