Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Bogusław Morka

Zdjęcia

B. Morka
  • 1 185
    scrobbli
  • 85
    słuchaczy

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Bogusław Morka to polski śpiewak tenor, jest obecnie najmłodszym śpiewakiem operowym i operetkowym w Polsce. Swoją karierę wokalną rozpoczął jako student Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie śpiewu profesora Michała Szopskiego , debiutując w 1984 roku na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, rolą Artura w „Łucji z Lamermoor”. Specjalizując się w repertuarze operowym nie stroni od innych gatunków wykonując oratoria, pieśni, a także partie operetkowe i musicalowe. Koncertuje i nagrywa z czołowymi orkiestrami w Polsce i za granicą. W roku 1992 został zaproszony do udziału w słynnym koncercie „Serce za serce” w Zabrzu, gdzie śpiewał w duecie z Placido Domingo. Często uświetnia uroczystości kościelne. 7 grudnia 2007 podczas obchodów XVI rocznicy powstania Radia Maryja wystąpił wraz z zespołem w kościele redemptorystów pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Toruniu.

Trend słuchacza

85słuchaczy w sumie
1 185scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.