Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Bipolar Bears

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Bipolar Bears - Wrocław.
https://www.facebook.com/bipolar.bears.poland
Futro „BiPolar Bears” włożyli na siebie arktantropiczni szamani muzyki: Szymon [d’] Danis i Kuba Mitoraj, twórcy o tak różnych korzeniach muzycznych, że – jak mówią, ich przypadkowe spotkanie musiało być efektem podświadomego poszukiwania drugiego bieguna samego siebie. Szymon: kompozytor, producent i wykonawca nurtu postindustrialnego, metalowego i elektronicznego, między innymi związany z grupą CO.IN., jak i wcześniej z bezkompromisowym, metalowym składem Fate Unknown. Kuba: po zakończeniu kształcenia w szkole gitary jazzowej, poszukujący swojej tożsamości muzycznej od jazzu (Poliż Jazz), przez rock, nastrojową akustyczną, po funk (KoFi , aka KoFipl) . Obaj wysoko cenią muzyków tej miary, co Björk, Beck, Mike Patton, Radiohead, Trent Reznor, za to, że nie podążają kompulsywnie za trendami, a nieprzerwanie, każdym dźwiękiem tworzą nowe.
Oprócz obu założycieli, w koncertowy skład BiPolar Bears wchodzą Maciek Zakrzewski (Digit-All-Love), basista Grzegorz Posłuszny, od dawna już współpracujący zarówno z Kubą, jak i Szymonem, oraz Wojciech Dereń, wokalista, saksofonista i aktor musicalowy.
Swoją muzykę i ideologię twórczości określają metaforycznie, historią niedźwiedzi bipolarnych (BiPolar Bears).
Otóż, w odróżnieniu od powszechnie znanych niedźwiedzi polarnych, niedźwiedzie bipolarne nie zaakceptowały naturalnego nakazu ograniczenia swojej aktywności do terenów Arktyki, widząc w nim przyczynę monotonii i ogłupiającego schematyzmu odzierającego życie niedźwiedzia z ekscytującej różnorodności smaków, barw i dźwięków.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

4 154słuchaczy w sumie
63 334scrobble w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez