Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Big Cyc

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Big Cyc - założony w marcu 1988r. polski zespół punk rockowy, którego piosenki mają charakter publicystyczno-kabaretowy, kilkakrotnie stał się obiektem medialnych sensacji. Muzycy związani są z Ostrowem Wielkopolskim i Gdańskiem.

Na pierwszych płytach zespołu dominowała muzyka utrzymana w stylu punk rock. Większość utworów to proste i energiczne kompozycje, z przesterowanymi gitarami, mocną perkusją i agresywnym wokalem Dżej Dżeja. Najostrzejszy materiał pojawia się na Wojnie Plemników. Z czasem, w grze Big Cyca coraz częściej można było także usłyszeć elementy muzyki ska. Od wydania płyty Pierwsza Komunia, Drugie Śniadanie, Trzecia Rzeczpospolita, zespół zaczął oddalać się od swoich punkrockowych korzeni, skłaniając się ku brzmieniom bardziej przystępnym, a jego muzyka stawała się coraz łagodniejsza. W wielu utworach pojawiły się sample, a klawisze obsługiwane przez Gadaka stały się standardowym instrumentem wykorzystywanym w grze. Na płytach Świat Według Kiepskich oraz Moherowe Berety pojawiają się jednak silne nawiązania do punkowych początków zespołu.

Zespół oficjalnie powstał w marcu 1988 roku, kiedy to w klubie II DS Uniwersytetu Łódzkiego Balbina na osiedlu Lumumbowo odbył się pierwszy koncert zespołu. Koncert zorganizowano jako swoisty happening, pod nazwą „Uroczysta akademia z okazji 75-lecia wynalezienia damskiego biustonosza”. Na imprezę zaproszono ogólnopolskie media (m.in. Teleexpress, radiową Trójkę), a teksty kabaretowe wygłaszał ówczesny student kulturoznawstwa UŁ Piotr Trzaskalski.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

79 252słuchaczy w sumie
2 433 146scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • Zivan-Jimmy

  Zdravo slovenska bratjo!! Super muzika i dobra kapela. Uzdravlje iz Srbije!!!

  19 V 2014 Odpowiedz
 • hteognoma

  "Inny lider co nie dawno. Światem pracy się przejmował. Teraz jedzie ładną Lancią W bagażniku kurwę schował."

  2 III 2014 Odpowiedz
 • Voxcladis

  To raczej chyba jedna z najlepszych polskich grup PUNKOWYCH. Poziom zjechal, lecz "Z partyjnym pozdrowieniem", "Milosc, muzyka i mordobicie", "Z gitara wsrod zwierzat" i "Pierwsza komunia, drugie sniadanie, trzecia Rzeczpospolita" to bardzo fajne plyty punkowe. Big Cyc rules polish punk rock!!!

  26 I 2014 Odpowiedz
 • mmgar

  To chyba najgorsza grupa polska.

  9 I 2014 Odpowiedz
 • AntyLeming

  @Ziomex442 Pierwszy album to "Z Partyjnym pozdrowieniem" ja chciałem podkreślić że od pierwszego albumu "Z Partyjnym pozdrowieniem" do albumu "Z Gitarą wśród zwierząt" ten zespół jest niezły. I chciałem powiedzieć że album "Świat według Kiepskich" trzyma poziom albumu z 1996. To tyle co chcę napisać. Pozdrawiam.

  30 X 2013 Odpowiedz
 • Ziomex442

  Od kiedy "Z gitarą wśród zwierząt" to pierwszy album?

  22 X 2013 Odpowiedz
 • AntyLeming

  Ten zespół choć bardzo lubię jest strasznie nierówny. Od pierwszego albumu do "Z gitarą wśród zwierząt" zajebisty wręcz. Od albumu "Pierwsza Komunia..." obniża się poziom. Album o Kiepskich jeszcze trzyma poziom podobny do poziomu sprzed płyty "Z gitarą wśród zwierząt". "Zmień z nami płeć" (poza paroma utworami: Rudy się żeni, Facet to świnia, Dres czy Jeden za wszystkich) dość słaby. Moherowe berety(choć nie lubię PiSu ani Radia Maryja ani Rydzyka) są dość koniunkturalne(Pewnie Skiba popiera Platformę). A reszta coraz gorsza. "Słoików" już nie komentuję bo ten utwór jest dla mnie obojętny. Pozdrawiam.

  7 X 2013 Odpowiedz
 • Armaandoo

  na Dniach Jawora dali czadu! :D

  22 VI 2013 Odpowiedz
 • marzenas92

  Big Cyc ! kocham was ;D

  1 VI 2013 Odpowiedz
 • SweetsInBlood

  na łodzie bedo.

  1 VI 2013 Odpowiedz
 • dojasnejanielki

  Ten zespół jest naprawdę potrzebny muzyce.

  12 V 2013 Odpowiedz
 • Woland666

  Strzeż się tych palantów!

  23 IV 2013 Odpowiedz
 • panSmith

  moherowe berety > muzyka big cyca

  22 II 2013 Odpowiedz
 • KultKazika

  Moherowe Berety - Panują nad światem! Moherowe Berety - Zaczynają krucjatę! Moherowe Berety - Zwycięstwo i władza!

  25 I 2013 Odpowiedz
 • nikus93

  Polecam utwór zapowiadający EP-kę młodego bielskiego zespołu Anomy: https://www.youtube.com/watch?v=7JFCABzGmj0 Miłego odbioru ;)

  26 XI 2012 Odpowiedz
 • kasia_1123

  KIJE BEJSBOLOWE ROZWIĄŻĄ KAŻDY PROBLEM !

  27 IX 2012 Odpowiedz
 • DankeJestem

  Kręcimy Pornola!

  20 VII 2012 Odpowiedz
 • guowa

  szacun dla Ciebie marek, joł

  11 VI 2012 Odpowiedz
 • Undergrunge

  Zapraszam do przeczytania relacji z koncertu 1 maja: http://kronikikulturalne.blogspot.com/2012/05/relacja-festiwal-3-kotwice-muzyka.html

  9 V 2012 Odpowiedz
 • MCWicheeR

  tylko wykop i kwejk ;D

  22 IV 2012 Odpowiedz
 • Wszystkie wiadomości 191

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez