Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Biała Gorączka

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Polski zespół hardcore punkowy z Grudziądza. Został założony wiosną 1995 r. i działa do dziś. Początkowo powstał pod nazwą Delirium Tremens, jednak po dwóch latach jego nazwa została zmieniona na Biała Gorączka. Grupa uważana jest jako jeden z najbardziej energetycznych, przebojowych i oryginalnych zespołów polskiego undergroundu. Koncertowali w wielu krajach Europy, z takimi zespołami jak Moskwa, Cela nr 3, Infekcja czy Włochaty.

Skład:
Tomas - wokal
Bartas - gitara, gardło

Czura - gary, gardło
Mihu - bas, gardło

Dyskografia:
„Biała Gorączka” (MC) 1997
„Nieposłuszeństwo” (MC) 2000
„Spokój” (MC/CD) 2003
„Pływy” (CD) 2007

„ Biała Gorączka chce mówić o otaczającym świecie i ma co powiedzieć. Wyrasta z tradycji zaangażowanych zespołów punk rockowych. Jednak jeżeli w przypadku takiej twórczości często forma ograniczała jej odbiór, to grudziądzka grupa gra przystępnie (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) dla wszystkich lubiących po prostu punka. Nie dostajemy osławionych buntowniczych post crassowskich manifestów, w których muzyka pełni funkcję tła. Na szczęście zespół ucieka od intelektualnych analiz świata, zastępując je szczerymi słowami, wynikającymi z codziennych doświadczeń. Jest w nich miejsce na społeczno-polityczne obserwacje, przekaz proekologiczny, jak i radość z narodzin dziecka. Czuć, że wokaliści śpiewają o tym, czym żyją.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

3 808słuchaczy w sumie
556 838scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez