Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

BZN

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Historia zespołu zaczęła się w roku 1965. Przyjeciele ze szkolnej ławki Jan Tuijp i Evert Woestenburg, po rozmowie z Cees Tol zdecydowali się grać. Wkrótce dołączył do nich Gerrit Woestenburg, który zaczął grać na perkusji. Wkrótce do zespołu dołącza też Jan Veerman. Pierwszy skład jest w komplecie, ale zespół wciąż nie ma nazwy.
W maju 1966 roku piątka przyjaciół poprosiła Dicka de Boer aby został ich menadżerem. Grupa postanawia kupić potrzebny im sprzęt na raty i aby szybciej spłacić dług pracują w trakcie wakacji. W maju 1966 grupa daje pierwszy oficjalny występ. Zostaje bardzo ciepło przyjęta przez publiczność. Następnego ranka po występie prasa wspomina o zdumiewającym występie Band Without a Name. Członkowie zespołu zaczynają myśleć nad nazwą. W końcu decydują się na nazwę BZN. (Band Zonder Naam) Czyli po prostu Grupa Bez Nazwy

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

15 395słuchaczy w sumie
154 598scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez