Biografia

„B.R.O - właściwie Jakub Birecki (rocznik 1992). Swoją przygodę z rapem zaczął jako dziecko wsłuchując się w brzmienia preferowane przez starszego brata - w związku z czym rap towarzyszył mu od najmłodszych lat. Pierwszy poważny materiał wypuszczony przez B.R.O to rok 2009, gdy wspólnie z producentem Pulsem zaprezentowali krążek ‘Univers Story’ - undergroundowy album hip-hop’owy, w którym oprawą wokalną zajął się B.R.O, natomiast za linię melodyczną całego krążka odpowiada Puls, a za mix oraz mastering odpowiedzialny był Dj Blend. Materiał nagrany został w klimacie „dirty south” jednak utrzymany w polskich realiach.
Rok 2010 to kolejny krążek wypuszczony przez B.R.O, pierwszy który odbił się szerszym echem w światku hip-hopowym - ‘Miasto Prywatne’. Utwory z tego albumu cieszyły się w serwisie youtube.com sporym zainteresowaniem, co zmotywowało B.R.O do jeszcze cięższej pracy - czego efektem jest wydany w 2011 roku album ‘Next Level’. Premiera albumu ‘Next Level’ miała miejsce 8 kwietnia 2011 roku w serwisie popkiller.pl, tego samego dnia odbył się koncert na którym B.R.O wystąpił u boku m.in. Smagalaz i WuWunia. Od tego momentu o B.R.O zaczęło się robić coraz głośniej, zaczął grać kolejne koncerty i zwracać na siebie uwagę największych w polskiej branży hip-hop’owej, został m.in. zaproszony jako support na koncercie premierowym płyty ‘PraWFDepowiedziafszy’ legendarnej formacji Warszafski Deszcz. W internecie B.R.O był ‘propsowany’ przez przedstawicieli przeróżnych odmian rapu, od Peji przez Tede, Sobotę czy Chadę. Właśnie z tym ostatnim wkrótce będzie można usłyszeć B.R.O, jako gościa w pierwszym singlu promującym najnowszy album rapera ze Step Records.

W międzyczasie B.R.O wypuścił ep’kę ‘Next Seven’, która swoją premierę miała 6 lipca 2011 roku w serwisie cgm.pl. B.R.O ma na swoim koncie kilkanaście koncertów oraz współpracę z wieloma znanymi postaciami sceny hip-hopowej. W 2012 roku ukaże się pierwszy legalny materiał B.R.O, projekt zatytułowany ‘High School’ owiany jest nutką tajemnicy, ale pojawi się na rynku wczesną jesienią tego roku.”

Edytowana przez Amoroso13 dnia 10 VIII 2012, 14:36

Cała zawartość tej strony pochodząca od użytkowników jest dostępna zgodnie z warunkami Creative Commons Attribution/Share-Alike License.
Tekst może być również dostępny zgodnie z warunkami licencji wolnej dokumentacji GNU.

Fakty

Wygenerowano na podstawie faktów oznaczonych w wiki.

Brak danych na temat tego wykonawcy

Oglądasz wersję nr 8. Zobacz starsze wersje, lub dyskutuj na temat tego opisu wiki.

Możesz także zobaczyć listę wszystkich ostatnich zmian wiki lub wiki polecane dla Ciebie.