Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Ania Wyszkoni

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

(ur. 21 lipca 1980 w Tworkowie) – piosenkarka, autorka tekstów, w latach 1996-2010 wokalistka zespołu Łzy.

Śpiewaniem zainteresowała się już w dzieciństwie, jednak bardziej spektakularne sukcesy nadeszły, gdy została wokalistką grupy Łzy, w 1996 roku. W tym samym roku powstały pierwsze wspólne piosenki Ani i Łez, które ujrzały światło dzienne na kasecie demo. Dzięki tym nagraniom Ania zadebiutowała na antenie kilku lokalnych rozgłośni radiowych. Pierwszym solowym sukcesem Ani Wyszkoni było zajęcie I miejsca, dwóch wyróżnień sponsorów oraz Nagrody Publiczności na Festiwalu Wokalnym w Wyszkowie. W 1998 roku ukazała się debiutancka płyta Łez pt. Słońce. Kolejne wydawnictwo- W związku z samotnością pokryło się platyną, a „Agnieszka już dawno…” jest przebojem do dnia dzisiejszego i na stałe wpisała się do kanonu polskiej piosenki. W 1999 roku w Radomiu Ania zdobyła Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu, w 2000 roku wygrała Szansę na sukces śpiewając „Długość dźwięku samotności” Myslovitz. Kolejne albumy Łez to podążanie w wyznaczonym pop rockowym stylu, a „Nie czekaj na jutro” i „Oczy szeroko zamknięte” to kolejny milowy krok. Z czasem Ania zaczęła myśleć o nagraniu solowej płyty, w międzyczasie Łzy obchodziły 10-lecie istnienia. Z tej okazji wydano The Best Of 1996-2006, a w późniejszym czasie,do reedycji dodano płytę akustyczną,która pokazuje inną twarz Łez i wokalistki.

29 czerwca 2009 roku premierę ukazał się pierwszy solowy album Ani, który w swej stylistyce odbiega nieco od twórczości zespołu Łzy.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

17 205słuchaczy w sumie
503 386scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez