Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Andrea Berg

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Andrea Berg (28 stycznia 1966 w Krefeld) niemiecka piosenkarka. Laureatka wielu nagród w branży muzycznej, w tym złotych i platynowych płyt.

Z zawodu pielęgniarka, muzyczną karierę rozpoczęła w 1993 roku, kiedy to producent Eugen Römer po wysłuchaniu jej kasety demo, zafascynowany jej głosem, w ciągu tygodnia nagrał jej pierwsze piosenki na debiutanckim albumie Du bist frei. Wśród tych piosenek wielkim hitem okazała się piosenka Kilimandżaro.

Ten sam producent wydał jej kolejny album Gefühle, który to przyniósł jej sukces w karierze muzycznej. Rok 1997 przyniósł kolejny album Träume lügen nicht a piosenka Träume lügen nicht przez 15 tygodni utrzymywała się na 1 miejscu radiowej listy przebojów.
Kolejne lata przynoszą piosenkarce kolejne albumy i nagrody, a album Best of przez rekordowy okres 317 tygodni znajdował się wśród 100 najlepszych albumów na niemieckiej TOP-liście i znajdował się tam najdłużej z wszystkich albumów tej listy.
Album Splitternackt przez wiele tygodni utrzymywał się na 1 miejscu Media-Control-Album-Charts.
Jest matką córki Leny-Marii (1998). Była żoną piosenkarza Olafa Henninga (2002-2004). Od roku 2007 jest żoną menedżera piłkarskiego i hotelowego Ulricha Ferbera.

Albumy

Du bist frei
Gefühle
Träume lügen nicht
Zwischen tausend Gefühlen
Weil ich verliebt bin
Wo liegt das Paradies
Best of
Nah am Feuer
Machtlos
Du
Splitternackt
Dezember Nacht
DVD
Emotionen hautnah
Eine Reise durch die Seele

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

60 981słuchaczy w sumie
1 125 796scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez