Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Alexander Rybak

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Alexander Rybak - skrzypek, piosenkarz, kompozytor i aktor. Urodził się w Mińsku, na terenie ówczesnej Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej 13 maja 1986 roku.

Jego matka Natalia Valentinovna Rybak jest znaną pianistką, a ojciec Igor Alexandrovich Rybak słynnym norweskim skrzypkiem. Aleksander na Białorusi spędził niewielką część swego życia – kiedy miał 4 lata wraz z rodzicami wyemigrował do Norwegii. Wychowywał się w tamtejszej miejscowości Nesodden, w południowo – zachodniej części kraju.

Rybak Junior już w wieku 5 lat zaczął grać na różnych instrumentach, głównie na (kontynuując tradycje rodzinne) skrzypcach i pianinie, z czasem sam zaczął także komponować piosenki i pisać do nich teksty. Na swoim koncie ma występy ze znanymi w Skandynawii artystami, jak Morten Harket (lider grupy A-Ha), Arve Tellefsen czy światowej sławy skrzypkiem Pinchasem Zukermanem. Współpracował też z orkiestrą Ung Symfoni.

Alexander brał też w dwóch programach typu talentshow. W 2006 roku doszedł do półfinału lokalnego „Idola”, a potem okazał się najlepszy w „Kjempesjansen”, gdzie wystąpił z piosenką swojego autorstwa, zatytułowaną „Foolin”.

Norweg ma także pewne doświadczenie aktorskie. W 2007 roku w teatrze Oslo Nye zagrał skrzypka w spektaklu „Fiddler On The Roof” (Skrzypek na dachu). Za tą rolę został uhonorowany Hedda Award. W filmie „Yohan”, którego reżyserem jest Grete Salomonsen zagrał rolę Levi’ego.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

134 614słuchaczy w sumie
2 582 689scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez